Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Bylicy w Olkuszu
Olkusz, Cegielniana 24
32/643 00 38
e-mail: sp5olkusz@ieostrada.pl

„Odblaskowa szkoła” i spotkanie z policjantami

Konkurs "Odblaskowa Szkoła" organizowany jest przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Co w efekcie ma poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Radosław Wiśniewski zajął II miejsce w Polsce

W dniu 6 kwietnia w Piasecznie odbył się wielki finał X Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, w którym uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu Radosław Wiśniewski zajął II miejsce (opiekun Monika Bzdyra). W rywalizacji wzięło udział trzynaście drużyn w dwóch kategoriach: „Moc” oraz „Wydajność” wyłonionych z etapów regionalnych.

50 lat minęło w Szkole Podstawowej Nr 5

W środę 17 października odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Z tej okazji na placu przed szkołą został odsłonięty pamiątkowy obelisk. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z Piątką. Życzenia z okazji okrągłej rocznicy złożył burmistrz Roman Piaśnik.

Rekord w SP 5 w Olkuszu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu kolejny raz przystąpiła do bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbyło się na sali gimnastycznej 16.10.2017 r. Rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało 30 min. Do zmagań przystąpiło 68 uczniów z klas II-VII, którzy wykonywali RKO na 6 fantomach.

Olkusz. Akcja „Policja bliżej dzieci i młodzieży”

12 listopada 2014 roku w ramach akcji „Policja bliżej dzieci i młodzieży” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu odwiedzili olkuskich policjantów. Szóstoklasiści usłyszeli od policjantek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii jakie mogą być konsekwencje zachowań związanych z naruszeniem prawa.