Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Bylicy w Olkuszu
Olkusz, Cegielniana 24
32/643 00 38
e-mail: sp5olkusz@ieostrada.pl

Olkusz. Akcja „Policja bliżej dzieci i młodzieży”

12 listopada 2014 roku w ramach akcji „Policja bliżej dzieci i młodzieży” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu odwiedzili olkuskich policjantów. Szóstoklasiści usłyszeli od policjantek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii jakie mogą być konsekwencje zachowań związanych z naruszeniem prawa.

Odblaskowa Szkoła w SP 5 Olkusz

30 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odblaskowa szkoła”, na które zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Finał Odblaskowej Szkoły

17 grudnia na hali „Wisły” w Krakowie przy ul. Reymonta 22, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu odebrała wyróżnienie dla najlepszej szkoły podstawowej w powiecie województwa małopolskiego. Konkurencja była duża, ponieważ do konkursu zgłosiły się 302 szkoły. Delegacja z olkuskiej „ piątki ” została zaproszona na uroczystą galę, podczas której otrzymała pamiątkowy dyplom. W ogólnej klasyfikacji szkoła uzyskała 920 punktów. 

Święty Mikołaj w Podlesiu Rabsztyńskim

Na zaproszenie sołtysa Podlesia, p. Jana Adamczyka, wieczorem 5 grudnia do Podlesia przyjechał św. Mikołaj, tym razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Dzieci przygotowały spektakl teatralny pt.: "Mikołaj w Papierowym Królestwie".