Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu
Olkusz, Długa 67
32/643 09 66
e-mail: sp6olkusz@wp.pl

Kolędowanie w Szóstce

W poniedziałek 16.12.2013r. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu gościła mieszkańców Osiedla Pomorzany na corocznym „Wieczorze kolęd”. Na początku uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Wieczór uświetnił występ Zespołu Pomorzany, zakończony wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Czas nie zmienił jednego – magii tego miejsca

W 1927 roku w Pomorzanach wybudowany został Dom Ludowy, wkrótce przeznaczony na siedzibę funkcjonującej do dziś placówki oświatowej. Przypadającą w tym roku 85. rocznicę powstania obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 jej społeczność uczciła uroczystością, w której udział wzięli liczni goście, a wśród nich poprzedni dyrektorzy, byli nauczyciele i absolwenci „szóstki”.

Najlepsi z ortografii

22. lutego 2011r w SP6 w Olkuszu odbył się etap gminny XI edycji  konkursu  „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. W tegorocznych zmaganiach z ortografią uczestniczyło 17. uczniów ze szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz.( SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 9, SP Nr10, SP w Sienicznie, SP w Zedermanie, SP w Osieku, SP w  Kosmowie, SP w Witeradowie). Uczniowie  z największą liczbą punktów zdobytych w eliminacjach szkolnych, pisali dyktando i rozwiązywali łamigłówki ortograficzne, dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Świętowali urodziny Chopina

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu obchodzono właśnie dzień patrona szkoły. Tegoroczna uroczystość była  szczególna z uwagi na 200. rocznicę urodzin kompozytora i obchody Roku Chopinowskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością między innymi burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka .
Główną częścią obchodów była multimedialna prezentacja związana z życiem i twórczością Fryderyka Chopina oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Olkuszu i chóru ze Szkoły Podstawowej w Sułoszowej.