Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu
Olkusz, Długa 67
32/643 09 66
e-mail: sp6olkusz@wp.pl

Wyjazd uczniów SP 6 na mecz

Niemal 70 uczniów wraz z rodzicami i opiekunami, nauczycielami p. Renata Nieć, p. Katarzyną Suwalską wzięło udział w wyjeździe na mecz Wisły Kraków.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w SP 6

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w „Szóstce" obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na zaproszenie p. Małgorzaty Dachowskiej - dyrektora szkoły, która tego dnia zamieniła się w Robin Hooda, w akcję włączyła się p. Katarzyna Kamionka - Radna Rady Miejskiej w Olkuszu, wystąpiła w roli muszkietera oraz p. Mariusz Majta, który wcielił się w rolę narratora z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Międzynarodowy Dzień Sportu

Międzynarodowy Dzień Sportu na Rzecz Rozwoju i Pokoju obchodzony jest od 6 kwietnia 2014 r. Również w tym roku uczniowie SP 6 w Olkuszu włączyli się w obchody tego sportowego święta. Uczniowie ubrali się tego dnia "na sportowo" i już o godz. 9- tej wyruszyli ulicami Osiedla Pomorzany do pobliskiego lasu, aby tam wziąć udział w "Biegu Leśną Ścieżyną".

"Załóż dziś Kolorową Skarpetkę"

"Załóż dziś Kolorową Skarpetkę", czyli pierwszy dzień wiosny w SP 6 Olkusz. Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W naszej szkole udało się to - był wyjątkowy i kolorowy.

Spotkanie z p. Marcinem Kydryńskim w PiMBP w Olkuszu

Niezwykłe wrażenia uczniów „Szóstki", których p. Małgorzata Dachowska zabrała na spotkanie z p. Marcinem Kydryńskim - znanym dziennikarzem muzycznym, podróżnikiem i autorem tekstów, producentem płyt jazzowych, miłośnikiem jazzu, znawcą twórczości Stinga i twórcą audycji radiowej „Siesta".