Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu
Olkusz, Długa 67
32/643 09 66
e-mail: sp6olkusz@wp.pl

Mjr Arkadiusz Kups w Olkuszu

Na zaproszenie p. Małgorzaty Dachowskiej - dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. F. Chopina w Olkuszu mjr Arkadiusz Kups odwiedził Olkusz. Z liczną grupą szkoleniowców, trenerów, policjantów, zawodowych żołnierzy, SW, miłośników bojowego systemu walki wręcz, samoobrony i prewencji przybyłych z odległych regionów Polski, także z zagranicy, poprowadził dwudniowy cykl otwartych szkoleń Systemu Combat 56, którego jest twórcą.

SP nr 6 w Olkuszu najbardziej „Odblaskową Szkołą” w powiecie olkuskim

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. F. Chopina w Olkuszu najlepszą szkołą w powiecie w prestiżowym konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Finał I Konkursu Informatyczno – Ekologicznego

W przedświąteczną środę w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Informatyczno – Ekologicznego zorganizowanego wspólnie z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Do szkoły przybyło 12 finalistów spośród 46 uczestników wraz z opiekunami. Pan Grzegorz Cebo – wiceprezes Zarządu PWiK w Olkuszu wygłosił prelekcję na temat idei konkursu, odpowiadał na pytania gości i zaprosił również szkoły do współpracy.

Kolędowanie w Szóstce

W poniedziałek 16.12.2013r. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Olkuszu gościła mieszkańców Osiedla Pomorzany na corocznym „Wieczorze kolęd”. Na początku uczniowie wszystkich klas zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Wieczór uświetnił występ Zespołu Pomorzany, zakończony wspólnym odśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Czas nie zmienił jednego – magii tego miejsca

W 1927 roku w Pomorzanach wybudowany został Dom Ludowy, wkrótce przeznaczony na siedzibę funkcjonującej do dziś placówki oświatowej. Przypadającą w tym roku 85. rocznicę powstania obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 jej społeczność uczciła uroczystością, w której udział wzięli liczni goście, a wśród nich poprzedni dyrektorzy, byli nauczyciele i absolwenci „szóstki”.