Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w SP 6

72 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w „Szóstce" obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na zaproszenie p. Małgorzaty Dachowskiej - dyrektora szkoły, która tego dnia zamieniła się w Robin Hooda, w akcję włączyła się p. Katarzyna Kamionka - Radna Rady Miejskiej w Olkuszu, wystąpiła w roli muszkietera oraz p. Mariusz Majta, który wcielił się w rolę narratora z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Wraz z nauczycielami i uczniami przenieśli się do zaczarowanego świata bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. dziewczynkę z zapałkami, Pippi Pończoszankę, Boba Budowniczego, Szalonego Kapelusznika, całe grono księżniczek, a nawet czarownice, żyrafę i jednorożce! Nauczyciele odpowiedzialni za akcję p. Justyna Markiewicz, p. Katarzyna Suwalska, p. Renata Nieć oraz p. Anna Górka wcielili się w postaci Alladyna, Dzwoneczka, Kopciuszka i Kota w butach. Wszyscy powędrowali do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5, w którym czytali dzieciom fragmenty bajek, baśni i wierszy. Dzieci uważnie słuchały prezentowanych historii. W ramach wdzięczności baśniowe postaci otrzymały poczęstunek z rąk Pani Marty Janczyk- dyrektora Przedszkola. Mamy nadzieję, że wizyta bajkowych postaci sprawiła wszystkim wiele radości!

6

Dziękujemy 👏 p. Katarzynie Kamionce - naszej Radnej, 👏p. Marcie Janczyk - Dyrektorowi Przedszkola Nr 5 oraz 👏 p. Mariusz Majta reprezentującego partnerską instytucję Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu za udział w akcji propagującej czytanie wśród dzieci i młodzieży!

SP 6 w Olkuszu

5


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.