Szkoła Podstawowa nr 9 im. pplk. Pilota S.Skarżyńskiego w Olkuszu
Olkusz, Kosynierów 14
32/647 92 83
e-mail: sp9.olkusz@wp.pl

Książka na tysiąc sposobów, czyli finał XVI Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego


15 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się finał Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn z następujących szkół: SP 6, SP 9, SP w Braciejówce, SP w Gorenicach, SP w Witeradowie i SP w Żuradzie.

W książce moc drzemie wielka


9 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się I etap XVI Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. W tegorocznej edycji rywalizowali liderzy drużyn z jedenastu szkół.

Żyj i oszczędzaj

W dniu 26 kwietnia po raz kolejny rozdano nagrody w miejsko – gminnym konkursie „Żyj oszczędnie i w zgodzie z przyrodą”. W konkursie brało udział 243 uczniów z gminy Olkusz. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz pan Roman Piaśnik. Sponsorem nagród był Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Zielonych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu.

Noc ze sztuką w Dziewiątce

W miniony weekend, w nocy z 4 na 5 marca, w SP 9 w Olkuszu uczniowie klas szóstych mieli możliwość nietypowego spotkania ze sztuką. Nie opuszczając szkoły, mogli zakosztować klimatu panującego w atelier malarza, szkole tańca, czytelni, a nawet w sali kinowej. A wszystko to w niecodziennej atmosferze. W szkole było bowiem cicho, pusto, tajemniczo.