Kłamstwo ma dwa końce, czyli z językiem polskim za pan brat w Dziewiątce

3a10 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się I etap Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Była to już siedemnasta jego edycja. 

Do I etapu przystąpiło 24 liderów z 9 szkół. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. wiedzą na temat pisowni wyrazów z „rz“ i „ż“ i znajomością interpunkcji. Trzeba było też dokończyć znane przysłowia i porzekadła. Pomysłowość uczniów okazała się nieograniczona. Oto przykłady: „Nie kupuj kota, gdy masz psa“, „Gdzie dwóch się bije, tam wojna“, „Gdzie chłopów sześć, tam nie ma co jeść“.

1a

Ponadto młodzi humaniści rozwiązywali zadania z zakresu słowotwórstwa oraz wiedzy o rodzajach i gatunkach litetrackich. W ostatnim zadaniu uczestnicy konkursu pisali opowiadanie o udziale w castingu do filmu. Na zakończenie zmagań uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię pana Pawlaka z Ostrężnicy i Radę Rodziców przy SP 9.

2a

Do II etapu, który odbędzie się 28 lutego 2018 r., zakwalifikowali się reprezentanci następujących szkół:
1. SP 3 (Julia Masternak, Olga Jochymek, Barbara Goraj)
2. SP 4 (Alicja Sowula)
3. SP 5 (Aleksandra Cioch)
4. SP 9 (Monika Bąk, Zofia Bocianowska)
5. SP Braciejówka (Jakub Hamerlik, Damian Gorgoń)
6. SP Witeradów (Emilia Latecka)

SP 9 w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!