„Aby język...” na filmowo

zbiorcze28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się 17. finał miejsko – gminnego konkursu języka polskiego pod hasłem „Aby język giętki…” przygotowany przez panie: B. Cyrę-Szczurowską, M. Kozieł, A. Pasich, B. Rup, J. Szymczyk i J. Talak. Rywalizowało w nim 6 najlepszych, wyłonionych w styczniowych eliminacjach, drużyn. Były to zespoły z następujących szkół: SP 3, SP 4, SP 5, SP 9, SP w Braciejówce i SP w Witeradowie.

Tradycyjnie zmagania rozpoczęto od rozwiązania krzyżówki, tym razem sprawdzającej wiedzę o filmie. Kolejne zadanie dotyczyło słowotwórstwa. Zawodnicy mieli m. in. w podanych wyrazach wskazać i nazwać formanty – przedrostki, przyrostki i wrostki. Finaliści musieli też wykazać się wiedzą dotyczącą poprawności językowej i pisowni wyrazów z „ch” i „h”.

 

druzyny

Na zakończenie cztery najlepsze zespoły zaprezentowały swoje umiejętności krasomówcze. Wcielali się w absolwentów szkoły filmowej szukających pracy, zachęcali do obejrzenia wybranego filmu bądź opowiadali o ulubionych bohaterach.

druzyny2

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie ze Szkoły Podstawowej w Witeradowie, a trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 9. Miejsce czwarte przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 4, a piąte – ze Szkoły Podstawowej nr 5. W finale poza konkursem wystąpiła też drużyna ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

komisja

Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 9 oraz piekarnia pana Pawlaka z Ostrężnicy.

SP 9 w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!