SZKOŁA PODSTAWOWA IM. STANISŁAWA STASZICA
W BOLESŁAWIU
32 – 329 BOLESŁAW, ul. GŁÓWNA 96
tel. 32 647 17 00
fax 32 647 17 01
www.spboleslaw.pl

Mały Mistrz z Dłużca

25 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się finał XIV edycji konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. Głównym celem konkursu organizowanego od lat przez tę szkołę jest doskonalenie języka polskiego, upowszechnianie kultury językowej i propagowanie idei wspólnej odpowiedzialności za język polski. Jak co roku konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Do udziału w tym roku szkolnym zgłosiło się 28 szkół z powiatu olkuskiego, łącznie 295 uczniów, chcących wykazać się znajomością zasad pisowni języka polskiego, interpunkcji oraz umiejętnościami stosowania zasad ortograficznych w praktyce.

Napisz opowiadanie, wygraj konkurs

Szkoła Podstawowa w Bolesławiu będzie w grudniu obchodzić jubileusz 75-lecia istnienia. Z tej okazji ogłoszono konkurs dla absolwentów i byłych pracowników tej szkoły - „Moja szkoła we wspomnieniach”. Aby wziąć w nim udział należy do 30 listopada przysłać pracę zawierającą wspomnienia, anegdoty czy opowiadania związane ze Szkołą Podstawową w Bolesławiu. Wybór gatunku należy do autora. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni, a ich wspomnienia opublikowane w „Bolesławskich Prezentacjach”.

Finał kampanii "No promil - no problem"

15 grudnia 2011 roku w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca IV edycję kampanii społecznej "Trzeźwa Małopolska - NO PROMIL NO PROBLEM". Uczestniczyli w niej przedstawiciele gminy Bolesław oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu i w Krzykawie. W czasie konferencji przedstawiono prezentacje multimedialne dwóch gmin, które brały udział w kampanii. Bardzo ważnym dla nas punktem konferencji było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym. Spośród 700 ocenionych prac jury wyróżniło 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu.

Cudze chwalicie swego nie znacie

W Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się apel kończący promocję Mazur w Kampanii „ MAZURY CUD NATURY”. Chcieliśmy, aby uczniowie naszej szkoły poznali walory krainy polskich jezior oraz  głosowali na Mazury, które mają szansę zostać wybrane najpiękniejszym miejscem na Ziemi. Spośród 28 krain z całego świata Mazury zakwalifikowały się do finału a tylko 7 krain ostatecznie wygra ten prestiżowy konkurs.