Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach
ul. Zawierciańska 30
32-310 Klucze
tel/fax 32 6428519
strona internetowa: www.spklucze.lanset.com.pl

Uroczyste wręczenie certyfikatu dla Szkoły Podstawowej w Kluczach

9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kluczach odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania 100-lecia Niepodległości. W tym dniu Szkoła przystąpiła również do akcji „Dzień dla Niepodległości”. Uroczystość szkolna była również okazją do wręczenia certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Mamy laureatów w ogólnopolskim konkursie „Planeta Energii”!

Szkoła Podstawowa w Kluczach znalazła się w gronie trójki zwycięzców ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Planeta Energii”. Wczoraj otrzymała czek na 10 000 zł, który zostanie przeznaczony na cele edukacyjne zwycięskiej klasy. Nagrodę główną dla szkoły zdobyła klasa 1a i opiekunki uczestników konkursu, nauczycielki Sylwia Pilarczyk i Anna Ziaja.

Kolorowa zabawa na Pikniku Rodzinnym w Kluczach

Już po raz siódmy Szkoła Podstawowa w Kluczach zorganizowała Piknik Rodzinny. W tym roku impreza odbyła po raz pierwszy odbyła się na boisku „Orlik” i GLKS Przemsza. Miejscem dotychczasowych edycji był plac szkolny. Na wydarzenie zapraszali: dyrektor, rada rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

Wojewódzkie sukcesy literackie

5 kwietnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”. Oficjalne zaproszenie na tę uroczystość otrzymało aż sześciu uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczach, którzy, podobnie jak 190 konkursowiczów z 35 szkół Małopolski, przygotowali prace inspirowane słowami Leopolda Staffa: „Na górach jakieś dzieją się dziwy, przedziwy! W skłębionych chmur bałwanach słońce się tumani…”

Naukobus w Kluczach

Do Szkoły Podstawowej w Kluczach przyjechał „naukobus” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, aby w ciekawy sposób, m.in. poprzez obserwację doświadczeń fizycznych i chemicznych zachęcić uczniów do poznawania zagadnień związanych z polską nauką i myślą techniczną.