Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie
Olkusz, Kosmolów 152
32 643 35 30
spkosmolow@interia.pl

Szkoła w Kosmolowie ma 60 lat!

Okrągłe urodziny szkoły podstawowej w Kosmolowie świętowali uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy miejscowości, samorządowcy oraz przyjaciele placówki. Jubileuszowe uroczystości odbyły się na szkolnym placu. Urodzinowej atmosfery nie popsuła nawet deszczowa pogoda.

Festyn rodzinny w Kosmolowie "Nie ma jak u mamy…"

Dnia 25 maja 2013 r. przed Szkołą Podstawową w Kosmolowie odbył się po raz piąty Festyn rodzinny zorganizowany przez szkolną społeczność (Panią Dyrektor Barbarę Adamuszek, przedszkolaków, uczniów i ich wychowawców), Panią Sołtys Małgorzatę Bień, Ochotniczą Straż Pożarną i Stowarzyszenie „Na szlaku Orlich Gniazd”. Z okazji Dnia Matki w centrum uwagi były oczywiście mamy.

Dzień Seniora w Kosmolowie

Dnia 31.01.2013 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie odbył się Dzień Seniora. Zebranych gości powitała pani dyrektor Barbara Adamuszek. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli: Bogusławy Byczek, Joanny Knapik, Grażyny Kulig i Anny Rosołek wystąpili w widowisku opartym na popularnym programie telewizyjnym „Familiada”. Przeciwne drużyny reprezentowali uczniowie w roli babć i dziadków.

Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty

Wszystkie szkoły powiatu olkuskiego wypełniły się w poniedziałek kilkoma tysiącami uczniów, którzy po ponad dwumiesięcznej labie, rozpoczynają nowy rok szkolny. Gospodarzem gminnej uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w gminie Olkusz była Szkoła Podstawowa w Kosmolowie im. Marii Konopnickiej i to jej uczniom towarzyszył obiektyw „Przeglądu Olkuskiego”.

Jak to z babcią i dziadkiem było…

20 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kosmolowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zebranych przywitała i złożyła serdecznie życzenia dyrektora Barbara Adamuszek oraz radna Małgorzata Bień. Uczniowie klasy I-III oraz dzieci z oddziału „0” zaprezentowali ciekawy program artystyczny pod tytułem: „Jak to z babcią i dziadkiem było …”.