Nowy rok szkolny uroczyście rozpoczęty

Wszystkie szkoły powiatu olkuskiego wypełniły się w poniedziałek kilkoma tysiącami uczniów, którzy po ponad dwumiesięcznej labie, rozpoczynają nowy rok szkolny. Gospodarzem gminnej uroczystej inauguracji roku szkolnego 2012/2013 w gminie Olkusz była Szkoła Podstawowa w Kosmolowie im. Marii Konopnickiej i to jej uczniom towarzyszył obiektyw „Przeglądu Olkuskiego”.

 

Uczniom i nauczycielom szkoły towarzyszyli przedstawiciele samorządowi i dyrektorzy szkół z gminy Olkusz. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowany występ artystyczny. Wypoczęci i gotowi do podjęcia kolejnych uczniowskich wyzwań uczniowie z Kosmolowa rozpoczynają naukę w doskonałych humorach, bo właśnie został oddany do użytku nowy plac zabaw. Kosztującą ponad 248 tysięcy złotych inwestycję zrealizowała gmina Olkusz. Projekt placu zabaw zapewniła Lokalna Grupa Działania Dla Obszarów Wiejskich Gminy Olkusz, natomiast wykonawcą tej inwestycji była olkuska firma Archibud Michał Curyło. Dzieci i młodzież z tej szkoły będą spędzać wolny czas na bezpiecznych i nowoczesnych urządzeniach, wśród których znalazły się huśtawki, karuzele, wieża wielozadaniowa i inne. Zostały one umieszczone na specjalnej nawierzchni, która amortyzuje ewentualne upadki i chroni przed urazami. Całość placu została ogrodzona, a prowadzi do niej nowy, brukowy chodnik. - Jest to wspaniały prezent dla naszych podopiecznych. Będą mogli w interesujący, a co najważniejsze, w bezpieczny sposób odpoczywać po zajęciach lekcyjnych – mówi Barbara Adamuszek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kosmolowie.

W olkuskich szkołach podstawowych i gimnazjalnych uczy się obecnie 3 894 uczniów. 421 z nich rozpoczęło właśnie edukację w pierwszych klasach podstawówek a 425 w gimnazjach. 1 285 dzieci uczęszcza do olkuskich przedszkoli. Wiedzę zdobywają dzięki 746 nauczycielom, pracownikom administracji i pracownikom obsługi.

W 10 szkołach ponadgimnazjalnych powiatu olkuskiego w tym roku będzie uczyło się 4 413 uczniów, z czego w klasach pierwszych jest aktualnie 1 229 osób. Uczyć ich będzie pokaźne grono 377 nauczycieli. Pierwszy raz nowy rok szkolny rozpoczyna się bez Zespołu Szkół w Trzyciążu, który został zlikwidowany.

Zobacz naszą fotogalerię:

Początek Roku Szkolnego 2012 - 3.09.2012 Początek Roku Szkolnego 2012 - 3.09.2012 Początek Roku Szkolnego 2012 - 3.09.2012 Początek Roku Szkolnego 2012 - 3.09.2012

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.