Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie
Sieniczno, Dąbrowskiej 14
32 643 34 47
szkola_sieniczno@poczta.onet.pl

Festyn Rodzinny

Wszyscy wiemy, że Dzień Matki obchodzimy 26 maja, a Dzień Ojca 23 czerwca. Natomiast niedawno, bo 15 maja, obchodzony był Światowy Dzień Rodziny. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie ONZ we wrześniu 1993 r. W Polsce nie jest to jeszcze bardzo popularne święto, jednak co roku coraz więcej firm zgłasza się do akcji „Dwie godziny dla rodziny” i wypuszcza w tym dniu swoich pracowników właśnie dwie godziny wcześniej, aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi.

Poezja wokół nas

"Pismo i sztuka to jedyni świadkowie czasów" M. Dąbrowska
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sienicznie Krzesiwo i Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Sienicznie w kwietniu br. ogłosiły konkurs fotograficzny pod nazwą "Mój świat w obiektywie". Do udziału w nim zaproszeni zostali uczniowie, absolwenci i mieszkańcy obwodu szkolnego.

Kolędowanie jak serca granie 2016

Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół „Wesołych Skrzatów” z Sieniczna wystąpił świątecznie na olkuskim Rynku.
Zanim jednak rozpoczęliśmy nasze kolędowanie, przedstawiciel uczniów – Krzyś Kulig – złożył mieszkańcom gminy Olkusz świąteczno-noworoczne życzenia.

100 – 70 – 50 Szkoła łączy pokolenia

Imprezy, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Sienicznie w dniach 20 – 21 maja 2016 r., były zwieńczeniem projektu edukacyjnego „100 – 70 – 50”, realizowanego przez nas w bieżącym roku szkolnym. Projekt ów związany był z potrójnym jubileuszem: 100-lecia istnienia oświaty w rejonie szkoły, 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Sienicznie oraz 50-lecia nadania jej imienia Marii Dąbrowskiej.