Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie
Sieniczno, Dąbrowskiej 14
32 643 34 47
szkola_sieniczno@poczta.onet.pl

Aktywni jesienią

 „Aktywni jesienią – rajd turystyczny - poznajemy historię i piękno naszej Małej Ojczyzny” to nazwa zadania publicznego, realizowanego w SP w Sienicznie dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta i Gminy Olkusz (w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, turystyki i współpracy ze społecznościami lokalnymi innych państw w roku 2017).

Festyn Rodzinny

Wszyscy wiemy, że Dzień Matki obchodzimy 26 maja, a Dzień Ojca 23 czerwca. Natomiast niedawno, bo 15 maja, obchodzony był Światowy Dzień Rodziny. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie ONZ we wrześniu 1993 r. W Polsce nie jest to jeszcze bardzo popularne święto, jednak co roku coraz więcej firm zgłasza się do akcji „Dwie godziny dla rodziny” i wypuszcza w tym dniu swoich pracowników właśnie dwie godziny wcześniej, aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi.

Poezja wokół nas

"Pismo i sztuka to jedyni świadkowie czasów" M. Dąbrowska
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sienicznie Krzesiwo i Szkoła Podstawowa im. M. Dąbrowskiej w Sienicznie w kwietniu br. ogłosiły konkurs fotograficzny pod nazwą "Mój świat w obiektywie". Do udziału w nim zaproszeni zostali uczniowie, absolwenci i mieszkańcy obwodu szkolnego.

Kolędowanie jak serca granie 2016

Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół „Wesołych Skrzatów” z Sieniczna wystąpił świątecznie na olkuskim Rynku.
Zanim jednak rozpoczęliśmy nasze kolędowanie, przedstawiciel uczniów – Krzyś Kulig – złożył mieszkańcom gminy Olkusz świąteczno-noworoczne życzenia.