Uroczyste ślubowanie

ślubowanieDnia 30 października 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do grona uczniów dołączyło 32 pierwszoklasistów.


Program artystyczny nawiązywał do tradycji patriotycznych oraz ludowych, co pozwoliło na przypomnienie piękna, które tkwi w korzeniach polskiej kultury. Występy pierwszoklasistów przybrały różnorodną postać. Recytacje wierszy opisujących szkolne przygody oraz piękno polskiej natury, śpiew ludowych piosenek, a także choreografie tradycyjnych tańców uświetniły uroczystość. W klimacie występów uczniów utrzymane zostały również stroje dzieci, które idealnie wkomponowały się w nastrój i stały się dopełnieniem artystycznego przekazu.

 

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się do sumiennego wykonywania swoich obowiązków, a następnie zostali włączeni do „braci uczniowskiej” przez obrzęd pasowania na ucznia. Uroczystemu ślubowaniu towarzyszył również akcent związany z prowadzoną w szkole akcją „Odblaskowa Szkoła”, gdyż wraz z symbolicznymi upominkami dzieci otrzymały odblaski. Celem akcji jest zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz pozostawania widocznym w trakcie poruszania się po ulicach.

SP Witeradów

ślubowanie1

ślubowanie2

ślubowanie3

ślubowanie4

ślubowanie5

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.