Szkoła Podstawowa im. kpt. pilota Władysława Gnysia w Żuradzie
Żurada Kol.III/10a 32-300 Olkusz
tel./fax 32 6430209
e-mail:spzurada@neostrada.pl

Ślubowanie pierwszoklasistów w Żuradzie

Jak co roku nadszedł ten wielki dzień - ślubowanie pierwszaków ! Od 13 października nasi najmłodsi w szkole podopieczni są oficjalnie pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Żuradzie. W tym roku szkolnym do ceremoniału stanęło 12 uczniów, których wychowawczynią jest pani Karolina Gregorczyk.

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Żuradzie

W październiku uczniowie i zainteresowani mieszkańcy Żurady spotykają się w szkole, aby razem wspominać Jana Pawła II. Dzień Papieski - obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października - jest także okazją do wspierania zdolnych młodych. W całej Polsce zbierane są pieniądze na stypendia dla polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

Festyn Rodzinny w Żuradzie

„Pod dobrą opieką” – pod takim hasłem odbył się w sobotę 11 czerwca, tegoroczny Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej i Publicznym Przedszkolu w Żuradzie. Impreza mimo zmiennej pogody dostarczyła wielu emocji, radości, ale przede wszystkim uśmiechu na twarzach najmłodszych uczestników wydarzenia.

Festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka

Każdy wie, że 26 maja Mamy mają wielkie święto. A niewiele później - bo 1 czerwca - swój specjalny dzień mają dzieciaki ! W tym roku postanowiliśmy uczcić te uroczystości wspólną i radosną zabawą.