Szkoła Podstawowa im. kpt. pilota Władysława Gnysia w Żuradzie
Żurada Kol.III/10a 32-300 Olkusz
tel./fax 32 6430209
e-mail:spzurada@neostrada.pl

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im.kpt.pilota Władysława Gnysia w Żuradzie

2 marca 2018 r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne historycznie wydarzenie. Podczas trzeciego dnia Rekolekcji Wielkopostnych zorganizowaliśmy obchody Dnia Patrona Szkoły – Władysława Gnysia. W związku z tą okazją, zaprosiliśmy wyjątkowych gości, którzy przyjechali do nas ze Szkoły Podstawowej im. kpt. pilota Mieczysława Medweckiego w Morawicy: dyrektora Szkoły pana Zbigniewa Pawłowskiego, uczniów oraz ich rodziców.

Jasełka dla rodziców i zaproszonych gości

W środę 3 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żuradzie odbyły się Jasełka. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dzieci. Jasełka w wykonaniu naszych uczniów przypomniały nam ten świąteczny i radosny nastrój, o którym warto pamiętać przez cały rok.

Ślubowanie pierwszoklasistów w Żuradzie

Jak co roku nadszedł ten wielki dzień - ślubowanie pierwszaków ! Od 13 października nasi najmłodsi w szkole podopieczni są oficjalnie pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Żuradzie. W tym roku szkolnym do ceremoniału stanęło 12 uczniów, których wychowawczynią jest pani Karolina Gregorczyk.

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Żuradzie

W październiku uczniowie i zainteresowani mieszkańcy Żurady spotykają się w szkole, aby razem wspominać Jana Pawła II. Dzień Papieski - obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października - jest także okazją do wspierania zdolnych młodych. W całej Polsce zbierane są pieniądze na stypendia dla polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.