Bogactwo różnorodności

Uczniowie IV LO im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu, biorący udział w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, uczestniczyli w kolejnych warsztatach weekendowych. Tym razem aż 45 osób skorzystało z ofert 7 uczelni wyższych.

Małgorzata Lebda gościem Galerii Olkuskich Poetów

Na zaproszenie Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu w miniony piątek, 12 stycznia, do "Budowlanki" zawitała krakowska poetka i fotograficzka Małgorzata Lebda. W ramach organizowanych przez szkołę cyklicznych spotkań poetyckich autorka promowała tom wierszy "Matecznik".

Małopolska Chmura Edukacyjna nabiera rozpędu

Uczniowie IV LO im. K. K. Baczyńskiego, zakwalifikowani do projektu Małopolska Chmura Edukacyjna, uczestniczyli od 8 – 9 grudnia w warsztatach weekendowych. Odbywały się one w Suchej Beskidzkiej (informatyka) oraz w Krakowie (język francuski).

Sukces uczniów I LO w Olkuszu

Dnia 8 grudnia 2017 r. odbył się Finał VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Moje miasto i mój region w obiektywie – miejsca magiczne, miejsca tajemne”. Tym razem docenieni zostali artyści - uczniowie pasjonujący się fotografią - poszukujący, obserwujący świat, dociekliwi i wrażliwi na piękno.