II Rajd Jednośladów „Mechanika”

W „Mechaniku” zawsze dzieje się coś ciekawego. Tak było i tym razem W dniu 19 czerwca 2017 odbył się II Rajd Jednośladów „Mechanika” uroczyście otwarty przez Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Panią Aldonę Nowicką. Cóż to był za wspaniały dzień!

Dzień Dziecka w „Mechaniku” 2017

Dzień Dziecka w „Mechaniku” jest tradycyjnie połączony z Dniem Języków Obcych i Dniem Sportu. Dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu świat nie ma granic. Uczą się języków obcych w niestereotypowy sposób. Nabywają umiejętności swobodnego mówienia w językach obcych poprzez zabawę, innowacje pedagogiczne, Dni Języków Obcych.

Olimpijski sukces architektów z „Mechanika”

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu odnosi znaczące sukcesy na olimpiadach i konkursach zawodowych. W dniu 29 maja 2017 uczennice klas Technik architektury krajobrazu zajęły całe podium i zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskim, trójetapowym Konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Zaprojektuj miejsce spotkań przy swojej szkole”, organizowanym przez Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej.

V Powiatowy Konkurs Taneczny „Nasz Polonez” w ZS Nr 3

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 26 kwietnia odbył się w Auli Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu V Powiatowy Konkurs Taneczny „Nasz Polonez”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Nr 3, oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.
Honorowym Patronatem konkurs objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Sukces motoryzacyjny „Mechanika”

Profil samochodowy jest w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu jednym z najstarszych kierunków nauczanych w Szkole, w ramach którego funkcjonują klasy: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych.