III Targi Pracy w „Mechaniku”

 

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ściśle współpracuje z pracodawcami, kształci zawodowców na najwyższym poziomie i odpowiada na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy. Szczególną okazją do zacieśniania więzi z pracodawcami były III Targi Pracy, zorganizowane w „Mechaniku” w dniu 27.03.2019. W Targach uczestniczył v-ce Starosta Powiatu Olkuskiego – Pan Bogumił Sobczyk.

10 jubileuszowa edycja „Meczu Pokoleń" w „Mechaniku”

Siatkarski „Mecz Pokoleń” w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu ma swoją 10 - letnią tradycję.Impreza miała swój początek 6 marca 2010 roku, podczas obchodów 110-lecia Szkoły przy ul. Górniczej 12. W sobotę 2 marca 2019 r. „Mecz Pokoleń” zorganizowany w ZS Nr 1 po raz dziesiąty stał się okazją do spotkania absolwentów, nauczycieli, uczniów i przyjaciół popularnego „Mechanika”. 

1a w PiMBP w Olkuszu

W dniu 1 marca 2019 klasa 1 „a” z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, pod opieką pani Iwony Rams, uczestniczyła w zajęciach: „Wielkanocne zwyczaje i obrzędy”, organizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia” oraz „Jak się odnaleźć w gąszczu informacji?”, organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu.

I LO ponownie najlepsze w powiecie olkuskim

10 stycznia br. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, już po raz 21., ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zajęło 19 miejsce w Małopolsce i 224 w Polsce i jest, od lat, jedynym liceum w naszym powiecie, które znajduje się w czołówce najlepszych w województwie i w kraju. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły jest przyznany tytuł honorowy „Srebrna Szkoła 2019”.