I Liceum Ogólnokształcące im.Króla Kazimierza Wielkiego
32-300 Olkusz ul.Polna 8
tel/fax 032 643 14 90
www.lo1olkusz.pl

I LO ponownie najlepsze w powiecie olkuskim

10 stycznia br. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, już po raz 21., ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zajęło 19 miejsce w Małopolsce i 224 w Polsce i jest, od lat, jedynym liceum w naszym powiecie, które znajduje się w czołówce najlepszych w województwie i w kraju. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły jest przyznany tytuł honorowy „Srebrna Szkoła 2019”.

Spotkanie z absolwentką I LO w Olkuszu

6 grudnia 2018 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole naszą absolwentkę, malarkę – Panią Irenę Kiełtykę. Pani Irena Kiełtyka specjalizuje się w malarstwie hiperrealistycznym. Kierunek ten polega na jak najwierniejszym odwzorowaniu malowanej rzeczywistości, zwracając uwagę na każdy, nawet najmniejszy, szczegół.

I LO Laureatem Konkursu „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918”

28 listopada 2018 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród szkołom wyróżnionym w Małopolskim Konkursie „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918 ”, organizowanym w ramach ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

„Nie pytaj mnie, co ciągle widzę w niej…”

15 listopada 2018, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się XII Powiatowy Konkurs Muzyczno - Recytatorski pod hasłem „Nie pytaj mnie, co ciągle widzę w niej…” („Nie pytaj o Polskę”, Republika) pod patronatem Starosty Olkuskiego i Instytutu Pamięci Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicestarosta Olkuski Jan Orkisz oraz Przewodniczący Komisji ds. Edukacji i Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu Olkuskiego Robert Herzyk.

Pamiętamy…


"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci..." Wisława Szymborska
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to okazja do wspomnień o tych, których nie ma już wśród żyjących. Nie tylko naszych najbliższych, ale również tych, którzy tworzyli historię i walczyli za naszą wolność.