I Liceum Ogólnokształcące im.Króla Kazimierza Wielkiego
32-300 Olkusz ul.Polna 8
tel/fax 032 643 14 90
www.lo1olkusz.pl

Podwójny sukces olimpijski uczniów I LO w Olkuszu

W dniach 8-9 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się eliminacje centralne XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Miło nam poinformować, że wśród 50. najlepszych uczestników z całej Polski znaleźli się nasi uczniowie. Oliwia Majewska z klasy 3a oraz Jakub Waszkiewicz z klasy 2a zostali Finalistami XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP „Młody Konstytucjonalista”

5 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP "Młody Konstytucjonalista". Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu olkuskiego nie zabrakło przedstawicieli naszego Liceum, którzy wykazali się znakomitą wiedzą w tej dziedzinie i wywalczyli wszystkie trzy miejsca na podium.

Frankofonia 2017 w I LO

Od lat 70 XX wieku, marzec uznawany jest miesiącem frankofonii. Termin ten, użyty po raz pierwszy w 1880 roku, oznacza wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Działalność Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (OIF) skupia się głównie na promocji języka i kultury francuskiej.

I LO ponownie najlepsze w powiecie olkuskim

10 stycznia 2017 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu widnieje od lat wśród najlepszych liceów w Polsce i w tym roku ponownie jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną naszego powiatu, która została wyróżniona.