IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁACĄCE
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
32-300 OLKUSZ, ul. J. Korczaka 7

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie Niepodległej”

Na zakończenie 2018 roku w IV LO im. K.K. Baczyńskiego w szkolnej Galerii Na Piętrze odbył się wernisaż Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bohaterowie Niepodległej”. Został zorganizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty i Starosty Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego. Impreza stała się symbolicznym zamknięciem cyklu szkolnych przedsięwzięć podejmowanych przez liceum w celu uczczenia 100 – lecia odzyskania niepodległości.

I Diecezjalny Konkurs Plastyczny ,,Mój Patron” rozstrzygnięty

W piątek, 30. listopada, w Galerii na Piętrze IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu odbył się wernisaż I Diecezjalnego Konkursu Plastycznego ,,Mój Patron”. W trakcie imprezy dokonano podsumowania przedsięwzięcia i uhonorowano tegorocznych laureatów nagrodami i dyplomami.

Przydatne w życiu

Program debat oksfordzkich umożliwia uczniom doskonalenie pasji oratorskich i jakże potrzebnej umiejętności pracy w zespole. Ciekawe tezy debat rozwijają wyobraźnię, uczą umiejętności wyszukiwania argumentów i dowodów na poparcie tez, stawiając zawodników w sytuacjach nietypowych, w których muszą sobie poradzić konfrontując swoją wiedzę i umiejętności z innymi młodymi ludźmi.

Lekcja historii

Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego, już po raz ósmy zorganizował Grę Miejską z cyklu Śladami Historii. Tegoroczna edycja „Niezwyciężeni 1939-1963” odbyła się 1. marca – w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bogate nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Marszałkowski, a patronatem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Olkuski.