Lekcja historii

lekcja historii 2018Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający przy VI Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego, już po raz ósmy zorganizował Grę Miejską z cyklu Śladami Historii. Tegoroczna edycja „Niezwyciężeni 1939-1963” odbyła się 1. marca – w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bogate nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Marszałkowski, a patronatem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Starosta Olkuski.

Gra tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział 11 drużyn (100 uczestników ze szkół powiatu olkuskiego). Mróz i śnieg nie przeszkadzał w realizacji zadań. Atrakcję na punktach zadaniowych zapewnili uczniowie IV LO działający w grupie rekonstrukcyjnej.

W murach IV LO na zmarzniętych, ale zadowolonych uczestników czekała gorąca wojskowa grochówka oraz nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Polak i Andrzej Wójcik - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, w obecności głównego organizatora, nauczyciela olkuskiej „Czwórki’”, Michała Masłowskiego.

W zmaganiach zwyciężył zespół IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego, II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu a tII miejsce przypadło w udziale drużynie Zespołu Szkół nr1 w Bukownie.

Gra miejska jest dla młodzieży nie tylko źródłem wiedzy - jest żywą lekcją historii. Dla organizatorów jeszcze jednym ze sposobów kształtowania postaw, o które „Czwórka” dba w sposób szczególny. Idea patriotyzmu była przecież dla patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego inspiracją i sensem.

IV LO w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!