Przydatne w życiu

przydatne w życiu 2018Program debat oksfordzkich umożliwia uczniom doskonalenie pasji oratorskich i jakże potrzebnej umiejętności pracy w zespole. Ciekawe tezy debat rozwijają wyobraźnię, uczą umiejętności wyszukiwania argumentów i dowodów na poparcie tez, stawiając zawodników w sytuacjach nietypowych, w których muszą sobie poradzić konfrontując swoją wiedzę i umiejętności z innymi młodymi ludźmi.

Debaty rozwijają zatem cechy, które zawsze będą przydatne w życiu. Młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego sztukę debatowania opanowała perfekcyjnie. W eliminacjach III Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich, który został rozegrany 27 lutego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nasza drużyna w znakomitym stylu pokonała renomowane licea śląskie (m.in. IV LO im. S.Staszica w Sosnowcu, II LO im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej czy I LO im .M. Kopernika w Będzinie), wygrywając wszystkie trzy potyczki. Zajmując I miejsce, zespół IV LO uzyskał awans do finału, który zostanie rozegrany 13 marca.

Iza Kulig, Iza Pięta, Dominika Pajączkowska i Aleksandra Gawron zmierzyły się z 3 tematami; „Prawo do ciepła w domu jest ważniejsze niż ograniczanie smogu”, „Polska powinna opuścić Unię Europejską” oraz „GMO powinno być powszechnie dopuszczone w uprawach”.
Czekamy na kolejny sukces!

IV LO w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!