I Diecezjalny Konkurs Plastyczny ,,Mój Patron” rozstrzygnięty

1W piątek, 30. listopada, w Galerii na Piętrze IV Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu odbył się wernisaż I Diecezjalnego Konkursu Plastycznego ,,Mój Patron”. W trakcie imprezy dokonano podsumowania przedsięwzięcia i uhonorowano tegorocznych laureatów nagrodami i dyplomami.

Konkurs zorganizowany został przez IV Liceum Ogólnokształcące we współpracy z Diecezją Sosnowiecką pod honorowym patronatem biskupa sosnowieckiego ks. dr Grzegorza Kaszaka oraz starosty Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego.

2

Przedsięwzięcie zaplanowano jako imprezę cykliczną, skierowaną do uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych. Jego ideą jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na znaczenie ich imion, zachęcenie do pogłębienia wiedzy o Patronie, którego imię noszą oraz wyrażenie własnych emocji i refleksji w formie pracy plastycznej. - Konkurs ma charakter dwubiegunowy – z jednej strony zakłada samodzielną pracę Uczestnika polegającą na zgłębianiu źródeł literacko – plastycznych, z drugiej zaś wymaga odniesienia do pamięci indywidualnej i wykonania pracy plastycznej - podkreślił w swoim wystąpieniu pomysłodawca i organizator wydarzenia artysta plastyk Stanisław Wywioł.

3

Na konkurs nadesłano 176 prac, spośród których Jury w składzie: mgr Zofia Rola- Wywioł artysta plastyk, dr hab. ASP w Krakowie Stanisław Jakubas, mgr Beata Soboń dyrektor MOK w Olkuszu, mgr Małgorzata Bryzik nauczyciel religii oraz mgr Barbara Krawczyk nauczyciel języka polskiego, pod przewodnictwem Komisarza Konkursu mgr Stanisława Wywioła wyłoniło 49 prac zakwalifikowanych do Wystawy Pokonkursowej, zorganizowanej w Galerii na Piętrze IV Liceum Ogólnokształcącego. Wernisaż swą obecnością zaszczycili m.in.: wicestarosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk, wicedyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu ks. dr Michał Knapik, dziekan Dekanatu Olkuskiego ks. Henryk Chmieła, ks. prof. Paweł Pielka, dyrektor biura poselskiego Lidii Gądek i radny Powiatu Olkuskiego Tomasz Bargieł, radna Powiatu Olkuskiego Wanda Klimek, dr hab. Stanisław Jakubas oraz artysta plastyk Zofia Rola – Wywioł.

4

Przybyłych na wernisaż gości przywitali: dyrektor IV LO mgr Katarzyna Polak i Komisarz Konkursu Stanisław Wywioł, podkreślając wieloletnią tradycję plastyczną IV LO oraz fakt wznowienia po wielu latach tradycji wystawienniczej szkoły. Po części oficjalnej przedstawiciele lokalnych władz wręczyli nagrodzonym w konkursie nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki. Następnie zaproszeni goście zwiedzili wystawę.

5

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE:

I Miejsce Ex aequo :
Nikola Żelichowska,” Św. Małgorzata”
Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 1w JAWORZNIE
OPIEKUN: Agnieszka Rożnowska

Mateusz Krzysztoń,” Św. Mateusz”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ
OPIEKUN : Teresa Ciesielska

II Miejsce Ex aequo :
Natalia Gałecka, „Maryja- moja Mama”
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Juliusza Słowackiego w SOSNOWCU
OPIEKUN; siostra Jozuela Małgorzata Biernat

Izabela Kmieć, „Błogosławiona Izabela”
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Juliusza Słowackiego, w SOSNOWCU
OPIEKUN; siostra Jozuela Małgorzata Biernat

III Miejsce:
Jolanta Segiet „Błogosławiona Jolanta”
Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w PSARACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Wyróżnienia:
Ada Graniszewska „św. Maria Magdalena”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Lena Graniszewska „św. Antoni”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

6

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE KL.VIII I GIMNAZJA:
I Miejsce:
Julia Lemańska,” Św. Julia Billiart”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

II Miejsce:
Aleksandra Dudek,” św.Aleksandra”
Zespół Szkolno- Przedszkolny w BYDLINIE,
OPIEKUN: Marzena Wojtacha

II Miejsce Ex aequo:
Kamila Pałka,” Św. Kamila Baptysta Varano”
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Francesco Nullo w OLKUSZU,
OPIEKUN: Bożena Szymonek

III Miejsce:
Weronika Bronikowska,” Św. Weronika”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

7

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I Miejsce:
Klaudia Figurska,” Św. Maksymilian Kolbe”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

II Miejsce:
Weronika Gołąb,” Św. Weronika”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

III Miejsce:
Wiktoria Kras,” Św. Wiktoria”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

III Miejsce Ex aequo:
Karolina Gąsior,” Św. Karolina Kózkówna”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Wyróżnienia:
Karolina Kluczewska,” Św. Rita”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Anna Banyś,” Św. Anna”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Weronika Rotarska,” Św. Weronika”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Katarzyna Leśniak” Św. Katarzyna Aleksandryjska”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

8

AUTORZY PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY:

Adam Dulik „Św. Piotr”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: ks. Sławomir Karaś

Agnieszka Lis „Św. Agnieszka”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: ks. Sławomir Karaś

Mateusz Kaczmarski „Św. Mateusz”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: ks. Sławomir Karaś

Magdalena Cichoń „Św. Maria Magdalena”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Agata Sarna „Św. Agata”
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w STRZYŻOWICACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Katarzyna Przybyek „Św. Katarzyna Tekakwitha”
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w PSARACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Maria Prostacka „Maryja”
Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w PSARACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Julia Budziosz „Św. Julia Billiart”
Szkoła Podstawowa im Marszałka Józefa Piłsudskiego w PSARACH
OPIEKUN: Ewelina Kotuła

Roksana Celniaszek,” Św. Krzysztof”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

Maciej Wencel,” Św. Maksymilian”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

Zuzanna Barańska,” Św. Rita”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

Jakub Haraburda,” Św. Maksymilian”
Szkoła Podstawowa Nr 30 im. Emilii Zawidzkiej w DĄBROWIE GÓRNICZEJ,
OPIEKUN: Teresa Ciesielska

Klara Kurkowska, „Św. Klara”
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Juliusza Słowackiego w SOSNOWCU
OPIEKUN: siostra Jozuela Małgorzata Biernat

Emilia Błasiak, „Św. Jan Paweł II”
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Juliusza Słowackiego w SOSNOWCU
OPIEKUN: siostra Jozuela Małgorzata Biernat

Laura Cholewa, „Św. Laura”
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Juliusza Słowackiego w SOSNOWCU
OPIEKUN: siostra Jozuela Małgorzata Biernat

Joanna Figiel, „Mój Przewodnik Duchowy- Św. Joanna d Arc”
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. 1000- lecia Państwa Polskiego w BUKOWNIE
OPIEKUN: Katarzyna Gajdziszewska

Nadia Ippoloto, „Św. Franciszek”
Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w OLKUSZU
OPIEKUN: Aleksandra Kula

Alekandr Tunkiewicz, „Św. Łucja- wewnętrzny wzrok duszy”
Zespół Szkół Plastycznych w DĄBROIE GÓRNICZEJ
OPIEKUN: Aneta Kempa-Bańka
Patrycja Pezda, „Św. Patrycja”
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w WOJKOWICACH
OPIEKUN: Justyna Pitas

Zuzanna Habrzyk, „Św. Faustyna”
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w WOJKOWICACH
OPIEKUN: Justyna Pitas

Nikola Skubis,” Św. Magdalena”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Julia Krawiec,” Św. Róża z Limy”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Marcelina Łydka,” Św. Klara”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Mateusz Szumera,” Św. Mateusz”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Anna Gądek,” Św. Anna”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Ada Kasprowicz,” Św. ?”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł
Janik Magdalena,” Św. Magdalena”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Oliwia Socha,” Św. Oliwia”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Natalia Kwiecińska,” Św. Cecylia”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

Karolina Paluch,” Św. Joanna d Arc”
IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w OLKUSZU
OPIEKUN: Stanisław Wywioł

IV LO w Olkuszu


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.