Kluczewscy mundurowi najlepsi w Polsce

Reprezentacja klasy mudnurowej z Zespołu Szkół w Kluczach okazała się najlepszą drużyną na II Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który zorganizowała po raz kolejny Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i działające w jej strukturach Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych wraz z firmą Team Builders International. Przez trzy dni na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej drużyny zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez organizatora.

Okrągłe urodziny z żołnierzami

Jubileusz 10 - lecia Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Kluczach uczniowie i nauczyciele świętowali wspólnie z żołnierzami z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oraz 34.  Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu. Z tymi jednostkami współpracują na co dzień uczniowie z klasy o profilu mundurowym.

Święto uczniów klas mundurowych

Dzień Podchorążego to święto obchodzone w Wojsku Polskim, ustanowione na pamiątkę wydarzeń z 29 listopada 1830, kiedy podoficerowie Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie rozpoczęli akcję powstańczą atakiem na Belweder – siedzibę rosyjskiego dowódcy Armii Polskiej -wielkiego księcia Konstantego Pawłowicza Romanowa, rozpoczynając tym samym powstanie listopadowe. Obecnie Dzień Podchorążego obchodzony jest szczególnie uroczyście w wyższych uczelniach wojskowych a od tego roku również w Zespole Szkół w Kluczach.

Będą współpracować z lotnikami

Uczniowie Zespołu Szkół w Kluczach poznają w praktyce żołnierską pracę. Podczas obchodów Dnia Nauczyciela oraz ślubowania pierwszoklasistów w szkole gościł dowódca 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie,  płk. dypl. pil. Jacek Łazarczyk. Dyrekcja placówki podpisała z krakowską jednostką porozumienie o współpracy.

Gimnazjaliści w Zespole Szkół w Kluczach

ZS Klucze odwiedzili gimnazjaliści z olkuskich gimnazjów nr 1, 2 i 4 oraz z Gimnazjum z Bydlina. Spotkanie to miało przybliżyć młodzieży ofertę edukacyjną szkoły: Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym oraz Technikum Elektronicznego.