Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica
ul. Górnicza 12; 32-300 Olkusz
Tel/fax. (32)643-04-50; 
e-mail: szkola@zs1olkusz.edu.pl
http://www.zs1olkusz.edu.pl

Światowe sukcesy Filipa Gila i Mateusza Jałowca w Robotex International

Ogromnie miło poinformować o kolejnym światowym sukcesie Filipa Gila i Mateusza Jałowca w dziedzinie robotyki. W dniach od 30 listopada 2018 do 2 grudnia 2018 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu – Filip Gil i Mateusz Jałowiec – obydwaj z klasy 3 e, zajęli I, II i III miejsce w konkurencji LEGO Sumo na największym festiwalu robotyki na świecie - Robotex International, który odbył się w stolicy Estonii - Tallinie.

Cykliczna akcja krwiodawstwa w ZS Nr 1 w Olkuszu

W dniu 29 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się kolejna , już 12 akcja krwiodawstwa, przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. W „Mechaniku” zbiórka krwi odbywa się dwa razy w roku.

Spotkanie z Panem Jackiem Sypieniem w „Mechaniku”

W dniu 20 listopada 2018 r. Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu gościł Pana Jacka Sypienia – historyka, dziennikarza, pisarza, Inspektora Biura Promocji i Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, w ramach realizacji przez Szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Poetka i artystka Urszula Kalecińska – Kucik w „Mechaniku”

W dniu 7 października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyło się spotkanie autorskie klas: 2 a i 2 f pod opieką pani Karoliny Gawron z panią Urszulą Kalecińską – Kucik – poetką i artystką, zorganizowane przez panią Iwonę Rams, w ramach realizacji przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.