Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica
ul. Górnicza 12; 32-300 Olkusz
Tel/fax. (32)643-04-50; 
e-mail: szkola@zs1olkusz.edu.pl
http://www.zs1olkusz.edu.pl

III Targi Pracy w „Mechaniku”

 

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ściśle współpracuje z pracodawcami, kształci zawodowców na najwyższym poziomie i odpowiada na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy. Szczególną okazją do zacieśniania więzi z pracodawcami były III Targi Pracy, zorganizowane w „Mechaniku” w dniu 27.03.2019. W Targach uczestniczył v-ce Starosta Powiatu Olkuskiego – Pan Bogumił Sobczyk.

10 jubileuszowa edycja „Meczu Pokoleń" w „Mechaniku”

Siatkarski „Mecz Pokoleń” w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu ma swoją 10 - letnią tradycję.Impreza miała swój początek 6 marca 2010 roku, podczas obchodów 110-lecia Szkoły przy ul. Górniczej 12. W sobotę 2 marca 2019 r. „Mecz Pokoleń” zorganizowany w ZS Nr 1 po raz dziesiąty stał się okazją do spotkania absolwentów, nauczycieli, uczniów i przyjaciół popularnego „Mechanika”. 

1a w PiMBP w Olkuszu

W dniu 1 marca 2019 klasa 1 „a” z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, pod opieką pani Iwony Rams, uczestniczyła w zajęciach: „Wielkanocne zwyczaje i obrzędy”, organizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia” oraz „Jak się odnaleźć w gąszczu informacji?”, organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu.

Światowe sukcesy Filipa Gila i Mateusza Jałowca w Robotex International

Ogromnie miło poinformować o kolejnym światowym sukcesie Filipa Gila i Mateusza Jałowca w dziedzinie robotyki. W dniach od 30 listopada 2018 do 2 grudnia 2018 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu – Filip Gil i Mateusz Jałowiec – obydwaj z klasy 3 e, zajęli I, II i III miejsce w konkurencji LEGO Sumo na największym festiwalu robotyki na świecie - Robotex International, który odbył się w stolicy Estonii - Tallinie.