"Przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”

1Relacja z drugiego i trzeciego tygodniu pobytu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w słonecznej Sewilli, gdzie przebywali w ramach praktyk „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 - przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”! Był to czas codziennych wyzwań, zarówno podczas praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach, nauki języka hiszpańskiego, jak i asymilacji w nowej kulturze i tradycjach. Wyzwania te, uczniowie „Mechanika” pokonywali celująco, będąc wciąż gotowi na więcej.

2

W drugim tygodniu praktyk pani Dyrektor Aldona Nowicka wraz z koordynatorem projektu panem Jakubem Kubickim oraz panią Dagmarą Chorzępą, odwiedzili praktykantów w firmach mechatronicznych. Wizyta była okazją do wymiany zdań na temat przebiegu praktyk z ich bezpośrednimi przełożonymi. Pracodawcy są pod wrażeniem chęci do pracy, zaangażowania, jak i umiejętności uczniów „Mechanika”. Niewykluczone, iż uczniowie otrzymają w przyszłości propozycję pracy w Sewilli.

3

Ale nie samą pracą żyją uczniowie! W drugim tygodniu praktyk mieli okazję być świadkami „Feria de Abril” – gdzie w czasie jednego tygodnia Sewilla żyje niekończącą się muzyką, gastronomią i tańcem. Utożsamiając się z atmosferą fiesty, uczestniczyli w pokazach tańca flamenco, delektowali się nowymi smakami i z każdym dniem zachwycali się hiszpańską kulturą coraz bardziej. Natomiast w trzecim tygodniu praktyk, mieli okazję eksplorować kolejne części najbardziej znanego Parku Marii Luizy w Sewilli, zwanego też jej zielonymi płucami oraz odbyli ekscytujący rejs statkiem. Nie obyło się również bez przekroczenia granic Hiszpanii, by udać się do Taviry - uważanej za najpiękniejsze miasto w południowej Portugalii. Powrót do domu zbliża się wielkimi krokami, jednak jak już teraz mówią uczniowie, Hiszpania od tej pory stała się ich drugim domem i zawsze z radością w sercach będą do niej wracać.

ZS Nr 1 w Olkuszu

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!