ZESPOŁ SZKÓŁ Nr 4
im. Komisji Edukacji Narodowej
32-300 OLKUSZ, ul. Legionów Polskich 1

Śladami „Kruczej Góry”

W piątkowe popołudnie 18 maja Galeria Olkuskich Poetów ZS Nr 4 w Olkuszu gościła Iwonę Młodawską – Waterson – poetkę, tłumaczkę, autorkę debiutanckiego zbioru wierszy „Krucza Góra”. Spotkanie zorganizowane we współpracy z Fundacją Kultury Afront zgromadziło wielu sympatyków i entuzjastów literatury, a było czego posłuchać.

Małgorzata Lebda gościem Galerii Olkuskich Poetów

Na zaproszenie Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu w miniony piątek, 12 stycznia, do "Budowlanki" zawitała krakowska poetka i fotograficzka Małgorzata Lebda. W ramach organizowanych przez szkołę cyklicznych spotkań poetyckich autorka promowała tom wierszy "Matecznik".

Młode Talenty 2016

W piątek 12 lutego br. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu po raz czwarty stał się sceną zmagań adeptów sztuki stylizacji. Jak co roku nie tylko pokazy fryzur, makijaży i kreacji, ale też ich powstawanie odbywało się w obecności jury. Rozpoczęty o ósmej rano konkurs, po pięciu godzinach zwieńczyła uroczystość ogłoszenia wyników i uhonorowania zwyciężczyń. Najlepszymi „Młodymi Talentami 2016” okazały się być: Milena Kowal i Paulina Roś.

Teatr to jest to

Młodzi liderzy Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu ( Budowlanki) we współpracy z seniorami Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu przy ul. Jana Kantego wystawili amatorsko sztukę teatralną pt. „ O służącej , co pokochała kupca” . Celem projektu była integracja ludzi starszych z młodzieżą oraz pokazanie ,że wiek czy dysfunkcje nie mają znaczenia a liczy się człowiek, jego chęci , talent i radość życia.