Jak przygoda, to tylko w Warszawie

zss warszawa 2017Dnia 15 maja 2017 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy. Grupa liczyła 16 uczniów (13 uczniów Szkoły Zawodowej, 3 uczniów Szkoły Podstawowej oraz nauczyciele: Anna Chwastek, Anna Stefańska, Edyta Świda. Wcześnie rano bo o 5.45 zebraliśmy na parkingu pod olkuską Biedronką, by wyruszyć na kilkugodzinną podróż do naszej stolicy.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie Rzeczypospolitej Polski. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym co dzieje się w tym budynku na co dzień. Po dokładnych instrukcjach ze strony służb bezpieczeństwa dostaliśmy się do Sali Plenarnej, gdzie pan przewodnik wyjaśnił nam zasady obradowania Sejmu, opisała historię tego budynku i przybliżył świat polityków. Zwiedziliśmy między innymi Salę Kolumnową, „korytarz marszałkowski” oraz Salę Posiedzeń Senatu. Wszyscy byli pod bardzo dużym wrażeniem tego miejsca. Wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Potem zrobiliśmy sobie krótką przerwę na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald´s. Kolejnym punktem, który zwiedziliśmy pierwszego dnia było Muzeum Powstania Warszawskiego. Na początku, po wejściu, dostaliśmy naklejki ze znakiem Polski Walczącej. Potem zwiedzaliśmy całe muzeum. Widzieliśmy między innymi: samoloty wojskowe z drugiej wojny światowej, broń, oglądaliśmy film. To tylko kilka z dziesiątek albo nawet setek eksponatów w tym muzeum. Każdy odznaczał się wyjątkowością i posiadał w sobie coś takiego, co sprawiało, że czujemy się jak w 1944 r. Jednak największe wrażenie i niezapomniane przeżycia dostarczyło nam przejście kanałem podziemnym, którym uciekali polscy żołnierze przed niemieckimi napastnikami. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do Busa i pojechaliśmy do Schroniska noclegowego, które też zrobiło na wielkie wrażenie. To malowniczy zakątek, oaza ciszy i spokoju. Spaliśmy w 20- osobowej sali. Przed samym budynkiem znajdował się olbrzymi stadion gdzie mogliśmy wieczorem oglądać mecz młodych piłkarzy dla których jest to miejsce codziennych treningów. Po takim dniu pełnym wrażeń znaleźliśmy jeszcze siłę aby przygotować wspólną kolację. Później udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

zss warszawa 2017 2

 

Drugi dzień naszego pobytu w Warszawie również należał do udanych. Ten dzień był bardzo słoneczny. Zaczęliśmy od zwiedzania znajdujących się niedaleko nas Łazienek Królewskich. Wszyscy wyposażeni byliśmy w audiobooki, które włączaliśmy zwiedzając poszczególne obiekty na terenie Łazienek. Zachwycaliśmy się także florą i fauną tego parku. Następnie zwiedzaliśmy Pałac w Wilanowie. Tam też było przepięknie. Po smacznym obiedzie w chińskiej restauracji pojechaliśmy zwiedzać niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie! Byliśmy też w szatniach piłkarskich w których wisiały przygotowane na najbliższy mecz koszulki reprezentantów Polski. Siedzieliśmy również na ławkach rezerwowych, odwiedziliśmy salę relaksu piłkarzy po meczu oraz sale konferencyjną .

Trzeci dzień rozpoczęliśmy wspólnie przygotowanym śniadaniem, następnie porządkami, pakowanie walizek i zwiedzaniem ostatnich punktów przewidzianym w programie. Ten dzień spędziliśmy na Stary Mieście gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy na Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Zwiedzaliśmy część muzealną zamku. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Kolejnym punktem była ul. Krakowskie Przedmieście i Pałac Prezydencki. Było już południe i udało akurat nam się zobaczyć zmianę warty. Wracając skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. To był ostatni punkt naszego programu. Dobiegł koniec naszej wycieczki, udaliśmy się do Busa i wszyscy razem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Panowała naprawdę przyjazna atmosfera. Zrobiliśmy też sporo pamiątkowych zdjęć. Z ogromną ilością emocji i niezapomnianych przeżyć wróciliśmy szczęśliwie do domu z zamiarem planowania kolejnej pełnej atrakcji wycieczki na przyszły rok szkolny.

ZSS w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!