„Olkuszanie dla Niepodległej”

18 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się I Olkuski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznych „Olkuszanie dla Niepodległej” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Jest on częścią działań projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Konkurs odbywał się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia w olkuskiej Bibliotece

Z okazji 91. urodzin Kubusia Puchatka – najpopularniejszego i najsympatyczniejszego książkowego misia – 17 października 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zorganizowała po raz dziesiąty, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. 

70 lat olkuskiego „Ekonomika” [ZDJĘCIA]

1 września 1947 roku to data, która dała początek Zespołowi Szkół nr 3 w Olkuszu, popularnie zwanego „Ekonomikiem”. Wtedy to powstało Prywatne Trzechletnie Gimnazjum Handlowe. Zmieniły się czasy i pokolenia, jednak placówka, której od 20 lat nieprzerwanie patronuje Antoni Kocjan, wciąż ma się dobrze i może się pochwalić wieloma sukcesami zarówno swoich uczniów, jak i absolwentów.

Idźmy naprzód z nadzieją

15 października o 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". W tym roku organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury.

"Anatomia pejzażu" – wystawa grafik Stanisława Jakubasa

W olkuskim BWA miało miejsce kolejne ważne wydarzenie kulturalne. W miniony piątek, 13 października, uroczyście otwarto wystawę grafik autorstwa Stanisława Jakubasa. Na wernisaż przybyło liczne grono wielbicieli talentu olkuskiego artysty, jego przyjaciół i znajomych.