W 100. rocznicę urodzin „Hardego"

15 września 1917 r. urodził się Gerard Woźnica, późniejszy „Hardy" – dowódca największego na ziemi olkuskiej oddziału partyzanckiego Armii Krajowej. W 100. rocznicę jego przyjścia na świat w olkuskiej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości przybliżające bogatą historię podziemia niepodległościowego na naszych, lokalnych terenach.

II edycja „Srebrnej Dziesiątki” za nami [ZDJĘCIA, FILM]

Drugą edycję „Srebrnej Dziesiątki”, czyli olkuskiego biegu ulicznego należy zaliczyć do udanych. Impreza organizacyjnie stała na dobrym poziomie, dopisali też uczestnicy. Wśród mężczyzn wygrał Bartosz Karoń, a w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Kamilia Hayder. W zmaganiach wzięło udział łącznie ponad 300 uczestników.

Pożegnanie Lata z Food Truckami w Olkuszu

Nie tylko miłośników kuchni z różnych stron świata zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę (16 – 17.09) na olkuski rynek, gdzie odbędzie się „Pożegnanie Lata z Food Truckami w Olkuszu”, czyli kolejny, trzeci już zlot Food Trucków w Olkuszu.

Jedyne takie karaoke

Małopolski Konkurs Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych od początku swojego istnienia odbywający się w Olkuszu, ma już dziesięcioletnią historię. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy przez wiele lat był miejscowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Projekt powstał z myślą o integracji Uczestników Domów w całym województwie.

„Wesele” w Imbramowicach [ZDJĘCIA]

Nieco później niż większość uczestników ogólnopolskiej akcji - również mieszkańcy gminy Trzyciąż wzięli udział w narodowym czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Po raz trzeci organizacją wydarzenia zajęła się Biblioteka i Ośrodek Animacji Gminy Trzyciąż, która wykorzystała jako naturalną scenografię urokliwe wnętrze izby regionalnej „Białego Domku” oraz zabytkowego spichlerza w Imbramowicach.