Sztafeta Niepodległości

W niedzielę odbyła się Sztafeta Niepodległości. Trasa wiodła z Bydlina przez Klucze, Olkusz, Bolesław, Sławków, Sosnowiec i Jaworzno. Organizatorami Sztafety Niepodległości byli: Kuria Diecezjalna w Sosnowcu, Gmina Klucze, Miasto i Gmina Olkusz, Gmina Bolesław, Gmina Sławków, Miasto i Gmina Sosnowiec, Miasto i Gmina Jaworzno.

Przegląd rocznego dorobku wolbromskiego DK [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny scena wolbromskiego Domu Kultury stała się miejscem prezentacji lokalnych talentów artystycznych. Tym razem w niedzielne popołudnie widzowie mieli okazję podziwiać wychowanków kół i sekcji artystycznych gospodarzy. Było barwnie i bardzo różnorodnie.

Zamek, jak malowany

Przeszło 50 małych i dużych artystów wzięło udział w VI Plenerze Plastycznym "Zamek Rabsztyn z duchem czasów", jaki w sobotę 16 czerwca odbywał się pod zamkiem w Rabsztynie.

Wernisaż wystawy prac Aleksandra Myjaka

W miniony piątek w olkuskim BWA otwarto wystawę prac warszawskiego artysty Aleksandra Myjaka. Ekspozycja obejmująca około 30 obrazów nosi intrygujący tytuł "Echa antyku – bestiariusz współczesny". Prezentowany cykl jest pracą doktorską artysty.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

Przez trzy dni, od 13 do 15 czerwca w powiecie olkuskim odbywały się obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Główne uroczystości związane z wojewódzkim świętem miały miejsce na olkuskim rynku i przy wolbromskim Domu Kultury.