Koncertują aby pomagać [ZDJĘCIA]

Już po raz trzynasty z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” odbył się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci i młodzieży. W sobotni wieczór udało się zebrać 3 842 zł.

„Śladami wspomnień” - powstanie styczniowe na terenie gminy Trzyciąż

 Na temat dziejów powstania styczniowego na Ziemi Olkuskiej napisano sporo. O wiele mniej pisemnych przekazów dotyczy wydarzeń związanych z powstaniem na terenie gminy Trzyciąż. Okazuje się jednak, że wciąż żywy jest przekaz ustny. Przechodzące z pokolenia na pokolenie historie postanowiły utrwalić pracownice Biblioteki, Ośrodka Animacji i Kultury w Trzyciążu, ogłaszając konkurs na wspomnienia związane z tą tematyką.

Nowaki!

Luty w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu rozpoczął się występem kabaretu Nowaki. Ich nowy repertuar przebił wszystko. Publiczność szlochała ze śmiechu.

„Szlachetne Serca” nagrodzone!

Nagroda Cordis Nobilis ma już dziesięć lat. Podczas jubileuszowej gali, połączonej z tradycyjnym spotkaniem noworocznym przedstawicieli samorządu gminy Olkusz, pamiątkowe statuetki trafiły do kolejnych, zasłużonych dla miasta olkuszan. Jak zwykle kapituła przyznała pięć tytułów.