XIII finał OKP im. Kazimierza Ratonia

Michał Banaszak z Zielonej Góry został laureatem pierwszej nagrody XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia. Finał tegorocznej edycji imprezy odbył się 9 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu.

Znów wspólnie czekają na święta

W Chrząstowicach, miejscowości uhonorowanej w kończącym się właśnie roku tytułem „Niezwykłej Małopolskiej Wsi”, mieszkańcy poczuli już ducha świąt. W centrum przy kapliczce stanęła już - z ich wspólnej inicjatywy - kolorowo oświetlona choinka, spakowano prezenty dla potrzebujących w ramach akcji „Szlachetna Paczka” i rodzinnie pieczono pierniki. 

Wigilijny weekend

W najbliższą sobotę i niedzielę w Olkuszu i Bukownie odbędą się wigilie dla mieszkańców. Organizatorzy na świąteczne spotkania przygotowali wiele atrakcji.

Jak poparzeni

Ach, jak zabrzmiało! Radość dla uszu i duszy... Wszyscy szaleli jak poparzeni – nie można się było oprzeć. Poparzeni Kawą Trzy, wspaniały zespół pop rockowy oraz ska zagrał 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. I to jak zagrał!

Halo, halo, Mikołaju!

Dzieci oczekujące Mikołaja doczekały się go 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Przybył wraz z Fundacją Nowa i obejrzał ze wszystkimi spektakl teatralno - muzyczny.