Olkuski akcent w Bitwie Warszawskiej

15 sierpnia obchodziliśmy 99. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej często „Cudem nad Wisłą”. Dla wielu ekspertów to wydarzenie z 1920 roku, kiedy Polacy zatrzymali nad przedpolach stolicy bolszewików, to jedna z kluczowych bitew w dziejach świata, która zadecydowała o obecnym podziale granic. Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale udział w tej pamiętnej victorii mają również olkuszanie.

Noc z Duchami

Każdy, kto lubi się bać i bawić obu tych przyjemności mógł zaznać 16 sierpnia podczas trzeciej edycji Nocy z Duchami czyli biwaku rodzinnego pod Zamkiem w Rabsztynie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Bukownie [ZDJĘCIA]

W czwartek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzono Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w Bitwie Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”. W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę tego wydarzenia.

Cyrk w ogrodzie

„Cyrk w ogrodzie”, a raczej cyrk w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zgromadził 14 sierpnia na widowni tłum uszczęśliwionych dzieci. Teatr w Ruchu swoim interaktywnym spektaklem wzbudził zainteresowanie już od pierwszej chwili.

75. rocznica pacyfikacji Trzyciąża

Przedstawiciele władz samorządowych: wójt Roman Żelazny wraz przewodniczącym Rady Gminy Lucjanem Gajdą oraz pochodzącymi z Trzyciąża radnymi Urszulą Konstanty i Przemysławem Czapnikiem uczcili symbolicznie pamięć 14 ofiar – mieszkańców wsi Trzyciąż zamordowanych przed 75 laty, w poniedziałek 7 sierpnia 1944 r. przez Niemców w ramach represji za pomoc partyzantom. Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem pomordowanych, stojącym przed budynkiem Urzędu Gminy w Trzyciążu