Wiem więcej, mogę więcej

Wiem więcej mogę więcej -  to szkoleniowy projekt olkuskiej Biblioteki kierowany do bibliotekarzy z terenu powiatu olkuskiego. Jego celem jest zapewnienie możliwości ustawicznego rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i kompetencji niezbędnych pracownikom nowoczesnych bibliotek. 

Warsztaty i szkolenia w olkuskiej Bibliotece

We wrześniu i w październiku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się szereg nowatorskich imprez edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich celem było zachęcenie do sięgania po wartościową literaturę, wzbogacającą wyobraźnię i zainspirują do czytelniczych poszukiwań.

Urodziny Książkowego Misia

Najsłynniejszy mieszkaniec Stuwiekowego Lasu, amator miodu i najpopularniejszy książkowy Miś – Kubuś Puchatek kończy w tym roku 92 lata! Z tej okazji 11 października 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się po raz kolejny Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia - impreza organizowana corocznie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podróże z Jackiem Pałkiewiczem

17 września 2018 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z podróżnikiem, dziennikarzem i eksploratorem Jackiem Pałkiewiczem. Podczas spotkania w Olkuszu autor opowiadał przede wszystkim o swoich podróżach, ale wspomniał również o sile motywacji i znaczeniu silnej woli w zdobywaniu celów. Chętnie odpowiadał na pytania czytelników oraz podpisywał swoje książki.