Urodziny Książkowego Misia

Najsłynniejszy mieszkaniec Stuwiekowego Lasu, amator miodu i najpopularniejszy książkowy Miś – Kubuś Puchatek kończy w tym roku 92 lata! Z tej okazji 11 października 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbyły się po raz kolejny Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia - impreza organizowana corocznie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podróże z Jackiem Pałkiewiczem

17 września 2018 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z podróżnikiem, dziennikarzem i eksploratorem Jackiem Pałkiewiczem. Podczas spotkania w Olkuszu autor opowiadał przede wszystkim o swoich podróżach, ale wspomniał również o sile motywacji i znaczeniu silnej woli w zdobywaniu celów. Chętnie odpowiadał na pytania czytelników oraz podpisywał swoje książki.

Kolejne szkolenia bibliotekarzy w ramach zadania „Wiem więcej, mogę więcej”


6 i 7 września 2018 r. odbyły się szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowane przez olkuską Bibliotekę w ramach zadania „Wiem więcej, mogę więcej”.
Bibliotekarze z terenu powiatu olkuskiego mieli okazję zapoznać się z bezpłatnym programem graficznym GIMP. Program umożliwia rysowanie, zaawansowana obróbkę zdjęć oraz operacje na plikach.

Lato w Bibliotece pod hasłem „Wakacyjny Wehikuł Czasu”

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim dzieciom spędzającym lato w mieście wyjątkową formę spędzania wakacji. Patronat honorowy nad projektem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.