Znamy już Mistrza Czytania 2018 roku!

1 lutego 2018 r. w olkuskiej Bibliotece odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”


Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”.

Warsztat pisania kreatywnego

Lubisz czytać? A może chcesz nauczyć się pisać książki? Pociągają cię krwawe historie, ale nie wiesz, jak je opowiedzieć? Jak naprawdę przestraszyć czytelnika i świetnie się przy tym bawić – tego dowiesz się na warsztacie pisania kreatywnego z redaktorem. Fundacja ZNACZY SIĘ, Fundacja Miasto Literatury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zapraszają licealistów na bezpłatne warsztaty.

Inauguracja Uniwersytetu Juniora

W sobotę 21 października 2017 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu. W czasie uroczystej gali mali studenci odebrali indeksy oraz wysłuchali pierwszego wykładu „Dlaczego dinozaury wyginęły?”, wygłoszonego przez Klaudiusza Salamona - doktoranta z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmującego się popularyzacją paleontologii i mineralogii.