Interaktywny Powiatowy Test Wiedzy o Literaturze i Książce w olkuskiej Bibliotece

W dniu 3.06.2019 r. w olkuskiej Bibliotece odbył się po raz pierwszy Interaktywny Powiatowy Test Wiedzy o Literaturze i Książce. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu: Olkuski Festiwal Literacki - u(MOC)nieni literaturą i dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania Partnerstwo dla książki .

Noc w Bibliotece

„Niezwykła podróż "Lokomotywą" Pana Tuwima” - pod takim hasłem 31 maja 2019 r. odbyła się po raz dwunasty NOC W BIBLIOTECE. Wydarzenie, zorganizowane w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. 

„Cuda i dziwy, czyli w świecie wierszy Juliana Tuwima”

W dniu 14 maja 2019 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda i dziwy, czyli w świecie wierszy Juliana Tuwima”, z okazji przypadającej w tym roku 125. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie zainaugurowało również XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem

8 kwietnia gościem olkuskiej Biblioteki był artysta multimedialny - Artur Andrus. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej.

„Bajka na weekend”

„Bajka na weekend” to nowe przedsięwzięcie, w którym olkuscy bibliotekarze czytają bajki i opowiadania dla dzieci. Nagrania są publikowane w każdy piątek na stronie internetowej, kanale youtube i fb Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.