Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece

logo pimbp w olkuszu noweFerie w bibliotece to świetny wybór! Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece (w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”) w czasie zimowego wypoczynku. W tym roku, pod hasłem „Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece” codziennie odbywały się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci w różnym wieku.

W poniedziałki najmłodsi czytelnicy olkuskiej biblioteki (od 5 do 8 lat) brali udział w zajęciach „Zimowe inspiracje dla najmłodszych” . We wtorki dzieci miały wyjątkową okazję spotkać się z Ireną Włodarczyk -znakomitą olkuską poetką, laureatką wielu lokalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, uhonorowaną licznymi nagrodami za twórczość, a także za działalność społeczną. Uczestnicy zajęć wzięli udział w kreatywnych warsztatach inspirowanych książką poetki - „Historia balonikowego słoneczka”. W środy dzieci w wieku od 10 do 12 lat wzięły udział w warsztatach programowania. Uczestnicy zajęć poznali m.in. program Scratch oraz programowali roboty Finch.

W czwartki i w piątki z kolei dzieci (od 8 do 12 lat) brały udział w ciekawych warsztatach pod hasłem „Ferie z czterema żywiołami” . Oprócz przystępnie prezentowanych informacji o wodzie, powietrzu, ogniu i ziemi były też pasjonujące eksperymenty, tematyczne łamigłówki, zabawy ruchowe i warsztaty art-recyklingu.
Ferie w bibliotece zakończyły się sobotnimi, cyklicznymi zajęciami: „Rozumiem, co czytam”, „Bajkowe soboty dla rodziny”, „Soboty on-line” i „Lokalny Klub Kodowania”.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w projekcie „Laboratorium inspiracji, czyli Ferie w Bibliotece” i zapraszamy do Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!