Turniej Dobrych Manier w olkuskiej Bibliotece

turniej201720 kwietnia 2017 r. w olkuskiej Bibliotece już po raz ósmy odbył się Turniej Dobrych Manier, będący podsumowaniem warsztatów edukacyjnych – „Bądź coolturalny” organizowanych przez Bibliotekę w ramach projektu Olkuska Akademia Dobrych Manier. 

W konkursie udział wzięli uczniowie klas czwartych z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 5 i 10 oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu. Uczestnicy mieli do wykonania kilkanaście ciekawych i wymagających pomysłowości zadań. Ułożenie rymowanki o dobrym wychowaniu, zjedzenie banana na przyjęciu, znajomość przysłów związanych z savoir-vivre’m, zaprojektowanie przy użyciu tabletów  piktogramu zakazującego używania wulgaryzmów, prawidłowe i estetyczne nakrycie stołu – to tylko niektóre z nich.

Tegorocznym Mistrzem Savoir-vivre’u została reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, w składzie: Patrycja Cyganek, Lena Polarz i Krzysztof Wolnik. Gratulujemy!
Laureaci Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

Głównym jurorem oceniającym drużyny była Pani Maria Bujas – Łukaszewska - szkoleniowiec z zasad savoir-vivre’u, etyki biznesu, elementów protokołu dyplomatycznego i wystąpień publicznych, stażystka Departamentu Protokołu Dyplomatycznego MSZ i Biura Obsługi Protokolarnej Wojewody Małopolskiego, specjalistka do spraw kulturalno-oświatowych Nordic House. W czasie swojej pracy pani Maria szkoliła polityków, dyplomatów, studentów i uczniów. Jest również aktorką i autorką artykułów publikowanych w wydawnictwach popularnonaukowych. Stworzyła program "Akademia Dobrych Manier", realizowany w szkołach od roku 2002 do chwili obecnej.

Dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział i życzymy, aby poznane w czasie warsztatów i turnieju zasady dobrego wychowania znalazły zastosowanie w życiu codziennym.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Olkuskiej Akademii Dobrych Manier już za rok!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!