Wigilia na olkuskim rynku

16 grudnia na olkuskim rynku odbędzie się Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika przy wsparciu lokalnych instytucji oraz przedsiębiorców. Spotkania na rynku stały się już tradycją i okazją do złożenia sobie życzeń, degustacji świątecznych potraw, wizyty w zagrodzie św. Mikołaja i jego reniferów oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym.

Koncert Papieski w MOK

9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” pod patronatem honorowym Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka, Biskupa Sosnowieckiego.

50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej [ZDJĘCIA]

W roku szkolnym 2018/2019 przypada 50-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu. Z tej okazji w minioną sobotę odbyły się obchody jubileuszu. Po mszy świętej i uroczystym przemarszu, w Miejskim Domu Kultury społeczność szkoły dała okolicznościowy koncert, a placówka zyskała patrona w osobie Wojciecha Kilara.

Wiozą radość na motocyklach

Wolbromscy motocykliści z miesiąca na miesiąc stają się coraz bardziej zżytą, ale i aktywną społecznością. Swoją pasją chętnie dzielą się z innymi. W gorącym mikołajkowym okresie ta energiczna ekipa sprawiła wiele radości dzieciom, które w różnych miejscach mogły podziwiać ich wspaniałe mechaniczne rumaki, a także zostały obdarowane słodkimi niespodziankami.