Stare Dobre Małżeństwo

Piątkowy wieczór 16 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu upłynął w nastroju folkowym. Śpiewało i grało dla Was Stare Dobre Małżeństwo. To jeden z najsłynniejszych polskich zespołów wykonujący poezję śpiewaną, który swego czasu zasłynął wykonaniem poezji Edwarda Stachury. Grupa istnieje od początku lat 8o. i ma wielkie grono fanów w Polsce i poza jej granicami.

One Billion Rising/Nazywam się Miliard

Już po raz szósty w kilkudziesięciu miastach Polski odbyła się akcja pn. "Nazywam się Miliard", wyrażająca protest przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Po raz pierwszy przyłączył się do niej także Olkusz. Finał akcji odbywa się zawsze 14 lutego.

Półroczny dorobek twórczy

9 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce wernisaż szczególnej wystawy, obejmującej półroczny dorobek twórczy Pracowni Plastycznej i Ceramicznej MOK. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie licznie przybyłych gości i dumę młodych artystów oraz ich rodzin. Dumę w pełni uzasadnioną, bowiem wybrane dzieła są piękne i oryginalne, świadczą o talencie, ale i o ciężkiej, systematycznej pracy, przy której talent w pełni rozkwita.

Zapiski codzienne z Aniołowa

7 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyło się spotkanie autorskie z olkuską poetką Ireną Włodarczyk, zorganizowane przez Klub Literacki MOK Olkusz. Spotkanie poświęcone zostało nowemu tomowi wierszy „Dniem i nocą w Aniołowie”, powstałemu z inicjatywy Olgi Śladowskiej, wydanemu przez Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

O "Dziejach Bukowna" w Olkuszu

Kolejne spotkanie promujące wydaną przez Urząd Miejski w Bukownie monografię tego miasta odbyło się w miniony czwartek w olkuskim BWA. O powstawaniu "Dziejów Bukowna" opowiadali autorzy publikacji – Olgerd Dziechciarz i Jacek Sypień.