Hiperrealistyczne obrazy Ireny Kiełtyki na olkuskim rynku

18 i 19 sierpnia (sobota, niedziela) w godzinach 10:00-18:00 na olkuskim rynku będzie można oglądać prace wybitnej olkuskiej malarki Ireny Kiełtyki. Tym razem artystka zaprezentuje olkuskim wielbicielom sztuki między innymi cykl prac poświęconych olkuskiej Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Dominująca w panoramie miasta bryła tego olkuskiego zabytku stanowi inspirację dla malarzy i fotografów zarówno tych olkuskich, jak również odwiedzających Srebrne Miasto.

Promocja zdrowia i życia z pasją

Wakacyjna Szkółka nauki jazdy i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach w Silver Parku przy ul. Głowackiego, jak co roku zyskała wielu fanów. Kolejne zajęcia - w sobotę 4 sierpnia - stały się okazją do przeprowadzenia akcji profilaktycznej „Żyj bez używek”, wpisującej się w kampanię społeczną pn. „Nierozerwalni”, do której przystąpiła także gmina Olkusz.

Dzień iluzji i baniek mydlanych [ZDJĘCIA]

Niedzielne popołudnie na olkuskim rynku upłynęło pod znakiem świetnej zabawy. Najpierw Miejski Ośrodek Kultury razem z Glutaminianem Sodu zaprosili na II Festiwal Baniek Mydlanych pn. „Puść bańkę”, a później na starówce z niezwykłym pokazem wystąpił iluzjonista Tomasz Kabis.

Oddali hołd powstańcom [ZDJĘCIA]

1 sierpnia w całej Polsce obchodzono 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Olkusza uczcili pamięć bohaterskich powstańców na Starym Cmentarzu.

Pamiętali o Krwawej Środzie

78 lat temu hitlerowcy spędzili na rynek wielu olkuszan, których maltretowali i poniżali. Dramatyczne wydarzenia przeszły do historii jako Krwawa Środa. Rocznicę wojennej tragedii uczczono pod pamiątkową płytą na rynku.