10-lecie zespołu ANIMATO

We wtorek, 9 października, jubileusz 10-lecia działalności muzycznej świętował działający w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie zespół Animato. Na widowni nie zabrakło rodziny, przyjaciół i sympatyków grupy.

Świętowali 50 wspólnych lat

W tym roku mija 50 lat ich wspólnego pożycia - wielu chwil pięknych i radosnych, ale także czasu rozwiązywania problemów życia codziennego. Na zaproszenie władz samorządowych Złote Gody wspólnie świętowało 30 par z terenu gminy Trzyciąż, które wstąpiły w związek małżeński w roku 1968.

O wystawie fotografii Janusza Foglera

W miniony czwartek w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotografii dziennikarza, fotoreportera oraz grafika Janusza Foglera. Zwiedzający mogli zobaczyć ponad 20 zdjęć dokumentujących jego podróże do Rosji.

Olkuskie inspiracje modowe docenione w Gdyni

Jak zwykle na przełomie września i października w Gdyni odbywał się Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. W jego dziesiątej, jubileuszowej edycji Olkusz miał silną reprezentację. W Projekcie Młodzi dla Historii udział wzięli członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.