Dwie ważne książki o Olkuszu


Galeria Sztuki BWA w Olkuszu i Fundacja Kultury AFRONT zapraszają 27 września, o godz. 18.00 na promocję dwóch książek o Olkuszu: „W tajgach Sybiru” - Mosze Bergera i „Zagłada olkuskich Żydów” – Krzysztofa Kocjana. W spotkaniu wezmą udział: Krzysztof Kocjan i prof. Michał Ostrowski (autor wstępu do książki Mosze Bergera).

Strażackie zawody

W dniu 17 września na stadionie Miejskim w Bukownie odbyły się Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 10 drużyn OSP oraz 4 drużyny Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które zaprezentowały pokaz swoich umiejętności strażackich. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz samorządów gminnych.

II edycja „Srebrnej Dziesiątki” za nami [ZDJĘCIA, FILM]

Drugą edycję „Srebrnej Dziesiątki”, czyli olkuskiego biegu ulicznego należy zaliczyć do udanych. Impreza organizacyjnie stała na dobrym poziomie, dopisali też uczestnicy. Wśród mężczyzn wygrał Bartosz Karoń, a w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Kamilia Hayder. W zmaganiach wzięło udział łącznie ponad 300 uczestników.

Pożegnanie Lata z Food Truckami w Olkuszu

Nie tylko miłośników kuchni z różnych stron świata zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę (16 – 17.09) na olkuski rynek, gdzie odbędzie się „Pożegnanie Lata z Food Truckami w Olkuszu”, czyli kolejny, trzeci już zlot Food Trucków w Olkuszu.

Jedyne takie karaoke

Małopolski Konkurs Karaoke dla Osób Niepełnosprawnych od początku swojego istnienia odbywający się w Olkuszu, ma już dziesięcioletnią historię. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy przez wiele lat był miejscowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Projekt powstał z myślą o integracji Uczestników Domów w całym województwie.