Olkusz wita wakacje na rynku

Pierwszy weekend wakacji (22-24 czerwca) na olkuskim rynku zapowiada się wyjątkowo. Przez trzy dni mieszkańcy Olkusza i przyjezdni goście mają szansę wziąć udział w organizowanych specjalnie dla nich imprezach w sercu Srebrnego Miasta.

Finisaż sekcji MOK w Bukownie

Wakacje tuż-tuż, dlatego - jak co roku o tej porze - Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie organizuje imprezy podsumowujące działalność swoich sekcji. Przed kilkoma dniami z występami końcoworocznymi zaprezentowały się szerszej publiczności sekcja wokalna i rytmiczno-taneczna MOK oraz Studio Efendi Clue, we wtorek oficjalnie zakończył rok akademicki działający tu Uniwersytet Otwarty. Zorganizowano twż finisaż sekcji plastycznych oraz grupy teatralnej "Kabaj".

Zakończenie roku akademickiego na UO w Bukownie

We wtorek oficjalnie zakończono kolejny rok akademicki Uniwersytetu Otwartego w Bukownie. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury słuchacze UO wzięli udział w końcoworocznej uroczystości i odebrali pamiątkowe dyplomy.

Sztafeta Niepodległości

W niedzielę odbyła się Sztafeta Niepodległości. Trasa wiodła z Bydlina przez Klucze, Olkusz, Bolesław, Sławków, Sosnowiec i Jaworzno. Organizatorami Sztafety Niepodległości byli: Kuria Diecezjalna w Sosnowcu, Gmina Klucze, Miasto i Gmina Olkusz, Gmina Bolesław, Gmina Sławków, Miasto i Gmina Sosnowiec, Miasto i Gmina Jaworzno.