Festyn Wiosenny w Dolince [ZDJĘCIA]


Artystyczne występy, gry i zabawy dla całych rodzin, wspólne malowanie pisanek i dobroczynny kiermasz ciast – tak mieszkańcy olkuskiego osiedla Młodych bawili się na Festynie Wiosennym w „Dolince”. Impreza połączona została z kwestą na rzecz chorego Rafałka Szwajgiela.

Kabaret Skeczów Męczących

14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu gościliśmy Kabaret Skeczów Męczących. Na szczęście nazwa nie jest adekwatna do poziomu prezentowanego przez czterech panów z Kielc, więc zabawa była przednia.

9 lat od tragicznego lotu [ZDJĘCIA]

10 kwietnia, w 9. rocznicę katastrofy rządowego Tupolewa w Smoleńsku, Olkusz był gospodarzem uroczystości poświęconej tamtym tragicznym wydarzeniom. Pod Pomnikiem „Pamięci Olkuskich Lotników” wspominano nie tylko ofiary tragicznego lotu, ale także pilotów wywodzących się ze Srebrnego Miasta.

Pomagam, bo chcę!

„Pomagam, bo chcę!” - pod takim hasłem odbył się w Kluczach program artystyczny, na który zaprosili mieszkańców Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Klucze. Koncert, zbiórkę pieniężną i licytację zorganizowano po to, by wspomóc projekt utworzenia w Kluczach Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin.