Obchody Święta Wojska Polskiego w Bukownie [ZDJĘCIA]

W czwartek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzono Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w Bitwie Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”. W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę tego wydarzenia.

Cyrk w ogrodzie

„Cyrk w ogrodzie”, a raczej cyrk w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zgromadził 14 sierpnia na widowni tłum uszczęśliwionych dzieci. Teatr w Ruchu swoim interaktywnym spektaklem wzbudził zainteresowanie już od pierwszej chwili.

O wernisażu wystawy malarstwa Gochy Chkhaidze

30 lipca w olkuskim BWA uroczyście otwarto wystawę malarstwa gruzińskiego artysty Gochy Chkhaidze. Wernisaż był jednocześnie zakończeniem XV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Srebrne Miasto” Olkusz 2019.

Godzina W w Olkuszu [ZDJĘCIA]

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Starym Cmentarzu w Olkuszu uczczono pamięć osób poległych w nierównej walce o stolicę z niemieckim okupantem. Wzorem całego kraju punktualnie o 17:00 zawyły syreny, a po okolicznościowych przemówieniach delegacje różnych środowisk pod pomnikiem harcerskim złożyły kwiaty.

79. rocznica Krwawej Środy

79 lat temu hitlerowcy spędzili na rynek setki olkuszan. Przez wiele godzin poniżali ich i maltretowali. Szczególne okrucieństwo okupanci wykazywali względem osób narodowości żydowskiej. Dramatyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej przeszły do historii Srebrnego Miasta jako Krwawa Środa. Jak co roku, ostatniego dnia lipca pod pamiątkową płytą na starówce uczczono pamięć ofiar i uczestników tamtego tragicznego spędu.