„Amonit” kończy 5 lat!

Amonit to grupa ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie turystyki. Łączy ich wspólna pasja, którą chcą przekazywać innym. Wychodzi im to nieźle, czego dowodem są wspólne wędrówki zyskujące coraz większą liczbę uczestników. Olkuska Grupa Turystyczna w 2019 roku kończy 5 lat. Przez ten czas udało się wiele zrobić i zobaczyć, ale jak podkreślają jej założyciele, jeszcze więcej zostało do zrobienia i odkrycia.

Dla Ojczyzny, dla Wolbromia i dla dobra publicznego [ZDJĘCIA]

Przez dwa dni z rzędu, w ostatni piątek i sobotę, wolbromska publiczność miała okazję uczestniczyć w swoistej podróży w czasie. Stało się to za sprawą niezwykłego spektaklu „Jubileuszowy Teatralny Korowód Przeszłości”, przygotowanego ze specjalnej okazji, przez wyjątkową osobę, do której dołączyło zacne grono dość oryginalnych współpracowników.

Nazywam się Miliard [ZDJĘCIA]

Już po raz siódmy w kilkudziesięciu miastach Polski odbyła się akcja pn. "Nazywam się Miliard", będąca protestem przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Po raz drugi wziął w niej udział Olkusz, po raz pierwszy – Bukowno.

Koncertują aby pomagać [ZDJĘCIA]

Już po raz trzynasty z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” odbył się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci i młodzieży. W sobotni wieczór udało się zebrać 3 842 zł.