„Gdzie mieszka sztuka?" - drugie spotkanie z tańcem

1Cykl happeningów, wprowadzających dzieci poprzez zabawę w świat sztuki, stał się już stałym punktem kalendarza imprez Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. W każdym z twórczych spotkań bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu maluchów pragnących poznawać różne formy artystycznej ekspresji i rozwijać swe talenty. Po tworzeniu obrazów, a innym razem rysunków, po łączeniu dźwięków w melodie oraz przygodzie z teatrem cieni, 19 kwietnia 2017 r. odbyły się drugie już warsztaty poświęcone sztuce tanecznej.

2

Małych gości w sali widowiskowej MDK jak zawsze powitała Wioletta Sarota-Stach, artystka, instruktorka Pracowni Plastycznej i Pracowni Ceramicznej MOK, a także inicjatorka cyklu „Gdzie mieszka sztuka?". Kolejną tradycją spotkań jest prezentacja krótkich impresji filmowych z poprzednich edycji oraz krótkiego filmu dokumentalnego ukazującego to, czym dzieci zajmować się będą tym razem.

3

Po ich obejrzeniu do wspólnej zabawy na scenie zaprosiła dzieci Beata Nowak, instruktorka Pracowni Tańca MOK, gdzie prowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej oraz Sekcję Rytmiczno-Taneczną. Ponieważ było to drugie już przygotowane przez nią spotkanie z cyklu „Gdzie mieszka sztuka?", stąd też wyżej niż poprzednio postawiła poprzeczkę poziomu trudności poznawanych tego dnia kroków oraz figur.

4

Doświadczenie i cierpliwość prowadzącej w połączeniu z entuzjazmem małych uczestników szybko dały jednak mile zaskakujące efekty. Na to przynajmniej wskazywały uśmiechnięte twarze dzieci i ich mam, z widowni obserwujących postępy swych latorośli. Wykonywane przez dzieci elementy belgijki oraz polki, z dynamicznymi zmianami partnerów, kroków, kierunków, z kółeczkami i pasażami. Doprawdy niełatwe byłoby zapamiętanie tego wszystkiego przez dorosłych, tymczasem dzieci poradziły sobie z wyzwaniem doskonale.

5

Ponad godzinę trwające intensywne zajęcia ruchowe, lecz umiejętnie dawkowane, nie pozbawiły uczestników ani energii, ani tym bardziej dobrego nastroju, czemu maluchy dały wyraz przy okazji pamiątkowego zdjęcia.

O następnych spotkaniach z cyklu „Gdzie mieszka sztuka?" będziemy informowali na bieżąco, ale już dziś do udziału w nich serdecznie zapraszamy.

MOK Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!