Tydzień Głośnego Czytania

1W ramach czternastego już Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach została zorganizowana impreza czytelnicza dla najmłodszych czytelników. Do czytania bajek zaprosiliśmy dzielnicowego Rafała Kwaśniewskiego oraz panie ze Stowarzyszenia „Babiniec”: Janinę Włoch, Krystynę Kocjan, Halinę Staszkiewicz, Halinę Adamuszek, Teresę Soczówkę. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajek o „Wilku, który bał się swojego cienia”, „Jak myszka Alicja nauczyła się ostrożności”, „Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”, „Biegnij Ciastku biegnij”, „Jaś i Zosia. Planeta Memoków”. Na koniec spotkania każda z grup z Przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach otrzymała książki jako nagrodę za wspaniały udział w zajęciach – informuje biblioteka.

2

Zgodnie z hasłami Fundacji ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom "Codziennie czytajmy dziecku co najmniej przez 20 minut wartościową i ciekawą dla niego książkę, opowiadanie, wiersze. Czytajmy niemowlętom. Nie zarzucajmy rytuału głośnego czytania nawet gdy dziecko samo już umie czytać! Głośne czytanie dziecku zapewnia jego wszechstronny rozwój: intelektualny, emocjonalny i moralny".

12

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Paniom ze Stowarzyszenia Babiniec, Panu dzielnicowemu oraz wszystkim grupom z Przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczach

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!