Kino pod chmurką na osiedlu Młodych

kino plenerowe osiedle młodych1Lato to czas,w którym chcemy spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jest to także okres obfitujący w szereg różnego rodzaju plenerowych imprez. Jedną z tego typu inicjatyw są kinowe seanse pod chmurką, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Do tej pory podobne wydarzenia odbywały się na płycie olkuskiego rynku. Tym razem w wyniku starań mieszańców, plenerowy seans filmowy odbył się w Dolince na osiedlu Młodych.

Oglądanie filmów pod gołym niebem bardzo przypadło do gustu olkuszanom. Coraz częściej zaczęły więc pojawiać się głosy nawołujące do tego, aby organizować podobne akcje na olkuskich osiedlach. Tak też stało się 9 sierpnia, kiedy na terenie „Dolinki” na osiedlu Młodych zorganizowano letni seans kinowy.

kino plenerowe osiedle młodych2
- To była oddolna inicjatywa wsparta przez Zarząd Osiedla i Miejski Ośrodek Kultury. Jesteśmy wdzięczni pani dyrektor MOK za udostępnienie sprzętu. Cieszę się, że tym razem dopisała nam pogoda i że mieliśmy tak dużą frekwencję. Jeśli tylko będzie to możliwe, będziemy chcieli to powtórzyć w najbliższym czasie – mówi Grzegorz Pałka, jeden z organizatorów wydarzenia.

W 2015 roku modę na kino w plenerze w naszym mieście zapoczątkowała Fundacja „Czuję kino. Kino czuję”. Później organizację tego typu przedsięwzięć przejął Miejski Ośrodek Kultury.

kino plenerowe osiedle młodych3

- Pomysł na plenerowe kino w Dolince pojawił się przy okazji naprawy pobliskiego boiska. Chciałem, aby to miejsce żyło i aby mieszkańcy osiedla wypoczywali tutaj chętnie. Często słyszę, że ludzie z naszego osiedla nie są zainteresowani tym, co się u nas dzieje. To nieprawda. Wiele osób pomagało przy przygotowaniu letniego kina. Sam fakt, że na seans przyszło ponad kilkaset osób dowodzi, że osiedle Młodych nie tylko pięknieje, ale także nabiera drugiej młodości – dodaje Wojciech Ozdoba, członek Zarządu osiedla Młodych.

kino plenerowe osiedle młodych4

Plenerowy pokaz filmu „Last Vegas” był kolejnym wakacyjnym seansem pod chmurką w naszym mieście. W tym roku mieszkańcy Olkusza mieli już okazję oglądać polską komedię „Słaba Płeć?” oraz dreszczowiec „Sinister 2”. Projekcja filmu akcji „Klucz do wieczności”, która odbyła się w czerwcu, ze względu na deszcz została przeniesiona do budynku MOK. W planie są jeszcze dwa seanse zaplanowane na sierpień i wrzesień – po jednym w każdym miesiącu.

Fot. organizatorzy

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!