Święto Wojska Polskiego w Olkuszu [ZDJĘCIA]

W miniony wtorek w całej Polsce odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Święto to obchodzone jest na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w bitwie warszawskiej. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz różnego rodzaju organizacji złożyli na olkuskim rynku kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbyła się o godzinie 10:00, w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje przedstawicieli olkuskich parlamentarzystów, władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, przedstawicieli szkół, instytucji oraz stowarzyszeń, złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił olkuski starosta Paweł Piasny.
 
- Każdy naród ma na kartach swojej historii takie wydarzenia i chwile, do których chce powracać, by szukać w nich wzmocnienia i siły. Jednym z takich wydarzeń była bitwa warszawska z 1920 roku, zwana także "Cudem nad Wisłą". To militarne starcie nie tylko ocaliło niedawno odzyskaną polską niepodległość, ale było także jedną z najważniejszych bitew XX wieku w dziejach świata. Dzięki strategii marszałka Józefa Piłsudskiego nasza polska armia wyszła z niej zwycięsko, a Rzeczpospolita została obroniona – mówił starosta Paweł Piasny.

Uroczystościom na rynku towarzyszyła Reprezentacyjna Olkuska Orkiestra Dęta. Wartę przy pomniku pełnili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Olkuszu oraz harcerze Hufca ZHP Olkusz.

Święto Wojska Polskiego w Olkuszu  – 15.08.2017_77 Święto Wojska Polskiego w Olkuszu  – 15.08.2017_43 Święto Wojska Polskiego w Olkuszu  – 15.08.2017_12

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!