zw1

10 września 2017 na zbiorniku Zalew Wolbromski rozegrane zostały doroczne spławikowe zawody o Puchar Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Tym razem na starcie stanęli reprezentanci dziewięciu klubów i kół wędkarskich z Wolbromia, Olkusza, Bolesławia i Trzebini.

Pogoda w niedzielne przedpołudnie dla ludzi była wymarzona, ale ryby raczej nie bardzo chciały tego dnia brać udziału w zawodach. Wędkarze cierpliwie nęcili… i liczyli na łut szczęścia. W 4-godzinnych dorocznych zawodach o Puchar Jury Krakowsko-Częstochowskiej nad wolbromskim zalewem, zorganizowanych przez lokalne Koło Wędkarskie nr 88, wzięło udział 37 wędkarzy reprezentujących 9 kół.

Ostatecznie niekwestionowanymi zwycięzcami zostali zawodnicy reprezentujący klub wędkarski MILO MatchPRO Olkusz w składzie: Rafał Dessauer, Damian Bajgot i Adrian Łabuz, którzy uzyskali 4 punkty sektorowe.

zw4

Miejsce drugie, z 11 punktami sektorowymi zajęła drużyna reprezentująca Koło nr. 39 z Olkusza w składzie: Rafał Małysa, Michał Grzanka, Piotr Jeziorski.

zw3

Miejsce trzecie, z taką samą liczba punktów sektorowych, ale z mniejszą sumą wagową zdobyła drużyna z Koła nr. 122 z Trzebini w składzie: Stanisław Kryszpin, Wojciech Kubański, Piotr Palka.

zw2

Reprezentanci gospodarzy: Dawid Gałęziewski, Paweł Gołębiowski i Andrezj Maciąg z 12 punktami sektorowymi uplasowali się w rywalizacji na piątej pozycji.