Strażackie zawody

strazacyW dniu 17 września na stadionie Miejskim w Bukownie odbyły się Powiatowe Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 10 drużyn OSP oraz 4 drużyny Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które zaprezentowały pokaz swoich umiejętności strażackich. Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz samorządów gminnych.

Nad przebiegiem zawodów czuwała powołana Rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu, Komisja Sędziowska, w której skład weszli doświadczeni w sędziowaniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP z Olkusza. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Piotr Pandel. Mimo że pogoda w tym roku nie dopisała, zawodnicy wykazali się wyjątkowym zacięciem i duchem walki. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: Sztafeta pożarnicza 7x50 m oraz ćwiczenie bojowe. Po zakończeniu zawodów zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i puchary oraz nagrody pieniężne, które ufundowali: Zarząd Powiatowy OSP RP w Olkuszu, Komenda Powiatowa PSP w Olkuszu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław”. Szczególne podziękowania należą się również Burmistrzowi Miasta Bukowno za udostępnienie Stadionu Sportowego oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz za użyczenie toru przeszkód.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
1. OSP Zawada,
2. OSP Dłużec,
3. OSP Laski,
4. OSP Bukowno Miasto,
6. OSP Bukowno Stare,
6. OSP Zimnodół,
7. Ex aequo OSP Bydlin oraz OSP Zarzecze,
9. OSP Sucha,
10. OSP Jangrot

W rozbiciu na poszczególne ćwiczenia:
Ćwiczenie bojowe:
1. OSP Zawada,
2. OSP Dłużec,
3. OSP Zimnodół

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 m:
1. Ex aequo OSP Bydlin oraz OSP Zawada,
3. OSP Bukowno Stare

Pokaz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wykonały:
MDP Sucha
MDP Bydlin
MDP Tarnawa
MDP Wierzchowisko

Organizatorzy

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!