Znów wspólnie czekają na święta

p1

W Chrząstowicach, miejscowości uhonorowanej w kończącym się właśnie roku tytułem „Niezwykłej Małopolskiej Wsi”, mieszkańcy poczuli już ducha świąt. W centrum przy kapliczce stanęła już - z ich wspólnej inicjatywy - kolorowo oświetlona choinka, spakowano prezenty dla potrzebujących w ramach akcji „Szlachetna Paczka” i rodzinnie pieczono pierniki. 

p2Jak co roku czas przed świętami Bożego Narodzenia w Chrząstowicach to nie tylko sprawa prywatna. Wspólne przygotowania to już we wsi tradycja. W tym roku rozpoczęto od dekoracji. Na wzgórzu w centrum wsi przy kapliczce świąteczną choinkę - drzewko podarowane przez mieszkańców wsi Wiesławę i Stanisława Osuszków, ustawili radny Bartłomiej Żurek wraz z sołtysem Adamem Gamratem. W tym samym czasie w remizie OSP z wielkim entuzjazmem rozpoczęto przygotowanie świątecznych wypieków. Jak wiadomo - pierniki trzeba upiec wcześniej, aby na święta dojrzały. Wspólna praca szybko zamieniła się w świetną zabawę, w której na równych prawach brali udział wszyscy: panie i panowie, mali i starsi. Warto podkreślić, że chłopcy i panowie w niczym nie ustępowali w pracy piekarniczej paniom. Upieczono całą górę wyśmienitych pierniczków, z których część powędruje w czasie Wigilii dla samotnych, jako świąteczny dar.

p3

W czasie, gdy większość uczestników gremialnego pieczenia wytwarzała smakołyki, panowie strażacy z lokalnej OSP szykowali „Szlachetną Paczkę” dla wybranej rodziny. Wspólne przygotowania do świąt zaproponowała mieszkańcom wsi kierowniczka lokalnego niepublicznego przedszkola Krasnoludek - Anna Żurek. 

25270824 1803495949723470 1703132835 o

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!