Przed nami 26. Finał WOŚP

26wosp

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, od ponad ćwierćwiecza wspierająca polską służbę zdrowia. W tym roku cały świat będzie zbierał pieniądze na leczenie najmłodszych pacjentów.

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” - pod takim hasłem odbywać się będzie nadchodzący finał. Kwesta do puszek prowadzona na ulicach wielkich i małych miast oraz licytacje internetowe to najważniejsze punkty niedzielnego wydarzenia. WOŚP od początku istnienia wspierają również lokalni artyści i ludzie dobrej woli, którzy zachęcają do odwiedzenia swoich sztabów.

Jak co roku razem z Orkiestrą zagra powiat olkuski. W samym Olkuszu odprawę wolontariuszy zaplanowano na godz. 8:30. Część artystyczna w Miejskim Domu Kultury zacznie się po południu. Od 15:00 na scenie zaprezentują się: członkowie Ogniska Muzycznego „Żaczek”, i „DodiArt”, młodzi skrzypkowie ze Szkoły „Suzuki”, solistki MOK-u, Dominika Kubiczek, a także zespoły „Blu Rey”, „Godra” i „Enchantress”. Na 20:00 zaplanowano tradycyjne „Światełko do nieba”. Podczas koncertów w kawiarni MOK na „Cyrkową Przygodę” zaprasza grupa teatralna „Glutaminian Sodu”.

Również na godz. 15:00 wyznaczono start finału WOŚP w Bolesławiu. Tam miejscem spotkania niezmiennie będzie zabytkowy Dwór, w którym mieści się Centrum Kultury. W programie wydarzenia znalazły się występy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a także młodych tancerzy ze Studia Tańca „La Cultura”, a także „Psotek” i grupy „kropkaPL” z CK im. Marii Płonowskiej. Przed mikrofonem stanie natomiast Iwona Pilarz w swoim programie „Piosenki na życzenie”. Także i tutaj punktualnie o 20:00 niebo rozświetlą fajerwerki.

Bukowno swój finał rozpocznie już dzień wcześniej. Na sobotę zaplanowano symboliczny bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się ratować”. Z placu przed Urzędem Miasta pobiegną zarówno dzieci, jak i dorośli. Biegowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. Dla odważnych przygotowano m.in. przelot balonem. Jednocześnie odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Niedzielne świętowanie 26. Finału WOŚP rozpocznie się w sali widowiskowej MOK zaraz po godz. 14. Jako pierwszy odbędzie się blok występów artystycznych. Później na scenę wyjedzie jubileuszowy tort WOŚP Sztabu Bukowno, a publiczność bawić będą: zespół „Spod Buczyny”, kapela „Bukowiacy”, a także grupa taneczna Lady's Fitness&Dance. Zanim na niebie rozbłyśnie „Światełko do nieba” koncert da Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław”.

Do wolontariuszy WOŚP dołączą również Klucze. Od godz. 16:00 nastąpi podsumowanie przedpołudniowego Cross Country Chechło na Pustyni Błędowskiej. Organizatorzy ścigania na quadach i w samochodach rozdadzą nagrody dla zwycięzców oraz przeprowadzą licytacje cennych przedmiotów. Następnie od godz. 17:15 scenę Domu Kultury „Papiernik” przejmą lokalni artyści. Zaczną najmłodsi – przedszkolaki i uczniowie podstawówek, a klimatyczny wieczór swoimi recitalami zakończą Patrycja Gotfryd, Karolina Dudek i Mateusz Sołtysik. Dodatkowo przewidziano licytacje fantów przekazanych przez mieszkańców, kramik z różnościami oraz malowanie buziek. Natomiast na basenie w Kluczach w godz. 12-18 odbędzie się Aqua Jump, czyli nauka pływania pod okiem instruktorów.

Pozostałe dwa sztaby WOŚP znajdują się w olkuskim Gimnazjum nr 1 oraz w Jangrocie.

Tradycyjnie w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy razem z Wami! Widzimy się niebawem.
Sie ma!

Fot. WOŚP

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!