Dzień Dojrzałych Kobiet


18 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez studentów OUTW, których opiekunką jest Zdzisława Gardeła. Było zabawnie, wzruszająco, inspirująco i z klasą. Zarówno występujący jak i widzowie bawili się doskonale.
Zebranych przywitał w imieniu dyrektor MOK - Beaty Soboń - Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez.

3

Konferansjerkę z wdziękiem prowadziła Halina Migas.

2

Chór OUTW pod kierownictwem Mirosławy Nadymus dał wspaniały minikoncert; zabrzmiały: „Świtezianka”, „Laura i Filon”, „Zorba”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Kaziu, zakochaj się”. Trudno było nie wtórować...

4

Grupa teatralna Lęgowisko, działająca od ośmiu lat i zrzeszająca niezwykle utalentowanych aktorsko seniorów, serdecznie rozbawiła publiczność błyskotliwymi scenkami „Rodzinne dylematy”, „Sprawa do załatwienia”, „Zazdrość i medycyna”. Zagrali w nich: Danuta Marszałek, Barbara Sikora, Lesław Lubiecki, Kazimiera Podolska.

12

 

Satyryczny wiersz „Weterynarz” wygłosiła Julianna Cieślik, a we własnym monologu „Młoda inaczej” wystąpiła prowadząca „Lęgowisko” Danuta Marszałek, kobieta całą duszą oddana sztuce teatralnej, która pisze teksty, reżyseruje, tłumaczy, występuje na scenie i odbiera nagrodę w postaci rzęsistych braw i zachwytu publiczności.

6

O niezapomniany muzyczny klimat zadbał zespół Hamak pod kierownictwem Henryka Trzcionkowskiego (klawisze). Na gitarze basowej grał Zbigniew Specjał, na akordowej Andrzej Lipa, a czadu na perkusji dawał Andrzej Wąs.

10

 

Natomiast Maria Kordaszewska swoim śpiewem podbiła wszystkie serca, szczególnie młodziutkiej kobiety, a właściwie kilkuletniego zalążka kobiety, który odziany w szyfonową spódniczkę zaczął tańczyć na scenie wywołując aplauz publiczności. Bis był nieunikniony.

14

Jeszcze eleganckie podziękowania i kwiaty dla występujących, a potem całe rozbawione grono podążyło do foyer na poczęstunek, gdzie w świątecznych nastrojach przy kawie, herbacie i ciasteczkach można było dzielić się wrażeniami. Romantyczną dekorację tworzyły obrazy grupy malarskiej studentów OUTW, które niedawno oglądaliśmy na wystawie w MOK-Centrum Kultury. 

16

Obchodzimy ku chwale Ojczyzny jeden Dzień Kobiet, cały rok mężczyzny – pokpiwał Sztaudynger – jeśli nawet, to taki dzień jak dziś równoważy cały rok.

MOK Olkusz

5

7

8

9

11

13

15

17

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!