„Po Burzy” na olkuskim rynku

po burzy

W piątkowy wieczór na olkuskim rynku wybrzmiała poezja śpiewana. Blisko godzinny koncert dał założony w Bukownie zespół „Po Burzy”.

Formację zapoczątkowały w 2014 roku Agnieszka Rosa i Aneta Dobra. Obecnie tworzy ją osiem osób. Oprócz wokalistek, które w ostatnim czasie zdążyły zmienić stan cywilny, jest jeszcze sześciu utalentowanych muzyków.

Wszyscy są z Bukowna i z Olkusza. To absolwenci lub studenci szkół i kierunków muzycznych. Przez cztery lata działalności „Po Burzy” wydało dwie płyty: w 2015 roku „Nie mogę zasnąć, kochanie” oraz w 2017 roku „Plan na życie”. Do tego doszło jeszcze kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

Skąd akurat zainteresowanie poezją śpiewaną? - To nasz sposób na coś innego w codziennym życiu. W twórczości wykorzystujemy teksty od zaprzyjaźnionych poetów, choć część z nich jest także naszego autorstwa. Jesteśmy otwarci na różne źródła muzycznej inspiracji – zaznacza Aneta Ślusarczyk, bardziej kojarzona z nazwiska Dobra.

Nie tylko teksty tworzą niezwykły klimat tworzony przez zespół. Swoistym ukojeniem są także dźwięki. - Nasi instrumentaliści dysponują różnorodnym doświadczeniem estradowym wyniesionym z działalności w zespołach bluesowych, kabaretowych i muzyki sakralnej – mówi Agnieszka Rosa.

Na olkuskiej starówce zespół w składzie: Aneta Ślusarczyk (Dobra) - wokal, przeszkadzajki; autorka muzyki, Agnieszka Rosa - wokal, flet poprzeczny; autorka tekstów i muzyki, Kasia Filo - skrzypce, Alicja Polakiewicz - gitara prowadząca, Mateusz Filo - pianino, akordeon, Marcin Zub - gitara basowa, Kamila Kowalczyk - cajon, Kacper Zajączkowski - gitara solowa, zaprezentował swoje najpopularniejsze utwory. Nie obyło się również bez bisu. Powtórka wydarzenia jeszcze w te wakacje, choć jak na razie termin bliżej nieznany.

Współorganizatorem koncertu był Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.

po burzy2

Fot. Po Burzy

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!