10-lecie zespołu ANIMATO

DSCF9610

We wtorek, 9 października, jubileusz 10-lecia działalności muzycznej świętował działający w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie zespół Animato. Na widowni nie zabrakło rodziny, przyjaciół i sympatyków grupy.

Zespół Animato powstał 10 lat temu z inicjatywy Teresy Kosno, Marii Krzysztonek i Tadeusza Kańczugi. Początkowo liczył kilku członków, ale z czasem do grupy dołączyły kolejne osoby i obecnie ma ona w swoim składzie kilkunastu wykonawców. Animato z powodzeniem występuje podczas organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie imprez, a także w czasie Dni Bukowna i wielu innych okolicznościowych uroczystości (Dzień Seniora, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, święta patriotyczne i wiele innych). Poza koncertami w rodzinnym mieście zespół jest zapraszany na lokalne uroczystości do innych miejscowości naszego powiatu, jak choćby Olkusz, Żurada czy Bolesław. W repertuarze grupy znajdują się piosenki ludowe, musicalowe, pieśni obrzędowe, a także utwory współczesne.

DSCF9665

Podczas wtorkowego koncertu, który składał się z dwóch części, publiczność usłyszała m.in. "Poczkaj, poczkaj...", "Polskie kwiaty", "Janie Pawle, teraz przyjdź", "Powróćmy jak za dawnych lat", "Prawy do lewego", czy "O sole mio!". Wykonywane piosenki przeplatane były wspomnieniami na temat działalności grupy – od jej początków do chwili obecnej. Wspominano odbyte koncerty, dawnych członków zespołu, składano życzenia. Zaprezentowano również przygotowaną specjalnie na tę okazję prezentację multimedialną przedstawiającą historię zespołu.
Jak przystało na uroczystość jubileuszową, nie mogło zabraknąć słodkiego tortu i drobnych upominków dla każdego członka grupy. W dowód uznania zebrana w sali widowiskowej MOK publiczność odśpiewała zespołowi zasłużone "Sto lat!". Gratulacje i najlepsze życzenia złożyli także obecni na uroczystym koncercie przedstawiciele władz miasta: burmistrz Mirosław Gajdziszewski, sekretarz Marcin Cockiewicz oraz radni Rady Miejskiej. Koncert poprowadziła dyrektor MOK Aneta Nielaba.

DSCF9641

DSCF9643

DSCF9653

DSCF9651


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.