Koncertują aby pomagać [ZDJĘCIA]

koncert 1

Już po raz trzynasty z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” odbył się Koncert Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci i młodzieży. W sobotni wieczór udało się zebrać 3 842 zł.

- Każdy kolejny koncert otwiera całoroczną zbiórkę publiczną na rzecz osób potrzebujących pomocy. Czasami były to konkretne osoby, a od trzech lat prowadzimy zbiórki dla szerszej grupy podopiecznych. Cieszymy się, że za każdym razem możemy liczyć na Państwa życzliwość i ofiarność. Ubiegłoroczną zbiórkę publiczną nr 2018/95/OR wsparło wiele osób i środowisk – podkreśliła Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

W końcowym rozrachunku, ubiegłoroczny koncert, Senioralia, imprezy klubowe oraz sprzedaż własnych wydawnictw pozwoliły zebrać kwotę 5 567 zł. Po odjęciu kosztów organizacyjnych do dyspozycji zostało 4664 zł. Te pieniądze zostały przekazane dla trojga podopiecznych. - Wykupiliśmy ćwiczenia rehabilitacyjne niezbędne do funkcjonowania bez bólu w codziennym życiu. We wszystkich tych przypadkach pomoc okazała się zbawienna, ale i w dalszym ciągu jest niezbędna, dlatego w tym roku postanowiliśmy nadal ją kontynuować, również z Państwa pomocą – dodała prezes Orkisz.

Za słowami poszły czyny. W dniu koncertu ruszyła następna zbiórka nr 2019/672/OR, która wzorem poprzedniej będzie trwała rok. Oprócz wrzucania datków do puszek, akcję można wesprzeć poprzez zakup m.in. jubileuszowego wydania pokonkursowego zbioru prac plastycznych i poezji „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce.” - Zebraliśmy w nim prace plastyczne, fotograficzne i poetyckie utalentowanej olkuskiej młodzieży nagrodzonej w poprzednich edycjach konkursu. Wydawnictwo nie tylko promuje historyczne organy, utalentowaną młodzież, ale ma również walor archiwalny, prezentując instrument przed i po remoncie – zachęcała Barbara Orkisz.

Ważnym elementem Koncertu Charytatywnego była część artystyczna. Występem muzycznym wydarzenie rozpoczęła grupa instrumentalno-wokalna pod kierunkiem Franciszka Dudka, która zaprezentowała utwory choćby z repertuaru Agnieszki Osieckiej. Później, swoim wolontariuszom podziękował zarząd stowarzyszenia na czele z Barbarą Orkisz, Olgą Śladowską i Mirosławą Drapacz.

koncert 3

Obecnie organizacja może liczyć na pomoc ze strony 71 bezinteresownych osób, zarówno ze środowiska młodzieży jak i środowiska seniorów. Wyróżnienia za działalność w ubiegłym roku trafiły do 13 osób: Ewy Ambrożkiewicz, Urszuli Jagiełki, Zuzanny Lubaszki, Leszka Lubieckiego, Michała Mączki, Haliny Migas, Kazimiery Podolskiej, Jakuba Prządo, Barbary Sikory, Aleksandry Styczeń, Stanisława Tabora, Rafała Żurka oraz Kacpra Żurka. Przy okazji pogratulowano również Franciszkowi Dudkowi i Irenie Włodarczyk – laureatom ostatniej edycji konkursu Senior Roku.

Następnie na scenie pojawili się aktorzy działający w ramach projektu TUON 2018 – Teatr z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami. Widownia obejrzała premierę spektaklu teatralnego pt.: „Najpiękniej o miłości...”, którego reżyserem i scenografem jest dobrze znany olkuskiej publiczności aktor Przemysław Kania. Zdolną młodzież wsparli aktorzy z Teatru Seniora. Na zakończenie wieczoru królował jazz. W niezwykłą instrumentalną podróż publikę zabrał zespół Kozji Pałer Trio, twórcą którego jest Mateusz Jurczyk – postać mocno zaangażowana w działalność Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

koncert 2

Nie mogło również zabraknąć podziękowań dla sponsorów i Przyjaciół zarówno koncertu, jak i całorocznej działalności stowarzyszenia w Osiedlowym Klubie „Przyjaźń”. Wyrazy uznania popłynęły w kierunku Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Barbary i Stanisława Paciejów, Miejskiego Ośrodka Kultury, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego ZSPI Nr 1 w Olkuszu oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu.

Ostatecznie w trakcie koncertu zebrano 3842 zł. Wszystkie te środki, które zostaną wsparte datkami przy okazji następnych wydarzeń, będą przeznaczone na rehabilitację dzieci i młodzieży.

Kolejny Koncert Charytatywny już za rok, a tymczasem zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z sobotniej imprezy.

XIII Koncert Charytatywny Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” - 09.02.2019_22 XIII Koncert Charytatywny Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” - 09.02.2019_75 XIII Koncert Charytatywny Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich” - 09.02.2019_80


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.