Dzień Seniora w Gołaczewach

kgwg

Jak przekonują znawcy - młodość to stan ducha! Seniorzy z Gołaczew udowadniają to na co dzień i od święta - ostatnio... w sobotni wieczór, kiedy w lokalnej remizie OSP obchodzili już siódmy Dzień Seniora.

Zaproszenie pani sołtys Marianny Bijak przyjęła nie tylko liczna grupa mieszkańców wsi, ale także okazałe grono zacnych gości spoza Gołaczew - wśród nich przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, radni i sołtysi sąsiednich miejscowości. Na początek doskonałą zabawę zainicjowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gołaczewianki, które pokazały krótki program artystyczny, a następnie odbyła się biesiada, podczas której wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

kgw g1

- Spotkania z seniorami z naszej wsi z okazji ich święta organizujemy już od 7 lat. To dla nas bardzo ważne, żeby łączyć pokolenia i zapobiegać wykluczeniu społecznemu osób, które z racji wieku zwalniają tempo życia i minimalizują aktywność społeczną. Chcemy, by osoby w każdym wieku czuły się w naszej miejscowości ważne i potrzebne - mówi Monika Krzywańska, radna z Gołaczew, jedna z organizatorek wydarzenia.

kgw g


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.