Inauguracja Klubu Obywatelskiego w Olkuszu


W miniony poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Obywatelskiego w naszym mieście. Na zaproszenie posłanki Lidii Gądek do Srebrnego Grodu przyjechali obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Olkuskie spotkanie z władzami SLD

Jak obecnie wygląda sytuacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej? Jakie plany ma partia w związku z nadchodzącymi wyborami? To główne wątki poruszane na wtorkowym spotkaniu w olkuskim „ekonomiku” z przedstawicielami władz partii: przewodniczącym Rady Krajowej SLD Włodzimierzem Czarzastym, sekretarzem generalnym Marcinem Kulaskiem i przewodniczącym Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Ryszardem Śmiałkiem.

Nowy radny wybrany [AKTUALIZACJA]

Znamy już wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Olkuszu, które odbyły się w minioną niedzielę. Nowym radnym został Krzysztof Szotek, sołtys Witeradowa.

„Światełko dla Sądów” w Olkuszu

Kilkadziesiąt osób zebrało się w miniony piątek pod budynkiem Sadu Rejonowego w Olkuszu. Zgromadzeni chcieli w ten sposób po raz kolejny zaprotestować w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa. Wszystko w ramach akcji „Światełko dla Sądów”, która odbywa się w kilku miastach Małopolski i stanowi kontynuację lipcowych protestów.