Nowy radny wybrany [AKTUALIZACJA]

Znamy już wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Olkuszu, które odbyły się w minioną niedzielę. Nowym radnym został Krzysztof Szotek, sołtys Witeradowa.

„Światełko dla Sądów” w Olkuszu

Kilkadziesiąt osób zebrało się w miniony piątek pod budynkiem Sadu Rejonowego w Olkuszu. Zgromadzeni chcieli w ten sposób po raz kolejny zaprotestować w sprawie ustaw dotyczących sądownictwa. Wszystko w ramach akcji „Światełko dla Sądów”, która odbywa się w kilku miastach Małopolski i stanowi kontynuację lipcowych protestów.

Andrzej Barczyk nowym radnym w Wolbromiu

Podczas XXXVI sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu  Andrzej Maciej Barczyk, mieszkaniec Kąpiel Wielkich, złożył uroczyste ślubowanie i oficjalnie objął mandat radnego. Tym samym, kolejne już w gminie Wolbrom wybory uzupełniające zapełniły wakat powstały w wyniku rezygnacji radnego z Kąpiel Wielkich Andrzeja Ducha, który niedawno objął stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wolbromski Zakład Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Mandat bez wyborów

 W ostatnich dniach w Wolbromiu doszło do dość nietypowego rozstrzygnięcia wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że w związku ze zrzeczeniem się mandatu radnego Stanisława Tomasza Kołodzieja Państwowy Komisarz Wyborczy w Krakowie ogłosił wybory uzupełniające w okręgu nr 4, które miały odbyć się 4 grudnia br. Miały, ale się nie odbędą.