Radni przegłosowali nowe okręgi wyborcze

Olkuscy radni podczas ostatniej sesji przyjęli uchwałę dotyczącą podziału gminy na nowe okręgi wyborcze. Konieczność jej podjęcia spowodowana była niedawną nowelizacją przepisów. W wyborach samorządowych, które odbędą się na jesieni, skład Rady Miejskiej w Olkuszu wyłoniony zostanie w systemie proporcjonalnym.

Samorząd na nowych zasadach [INFOGRAFIKA]

Lokalne wybory zbliżają się wielkimi krokami. Jesienią mieszkańcy naszego powiatu po raz kolejny wybiorą swoich reprezentantów w samorządzie. Tym razem odbędzie się to jednak na zmienionych zasadach. Wszystko za sprawą nowej ordynacji wyborczej, nad którą pracuje parlament.

 

Która gmina ma największe długi? [INFOGRAFIKA]

Ministerstwo Finansów opublikowało niedawno ranking dotyczący zobowiązań finansowych wszystkich gmin w Polsce. Zestawienie informuje o zadłużeniu poszczególnych samorządów w przeliczeniu na jednego mieszkańca i oparte jest na danych za trzeci kwartał 2017 roku. Postanowiliśmy sprawdzić, na której pozycji znalazły się miejscowości z powiatu olkuskiego.

Inauguracja Klubu Obywatelskiego w Olkuszu


W miniony poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Obywatelskiego w naszym mieście. Na zaproszenie posłanki Lidii Gądek do Srebrnego Grodu przyjechali obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Olkuskie spotkanie z władzami SLD

Jak obecnie wygląda sytuacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej? Jakie plany ma partia w związku z nadchodzącymi wyborami? To główne wątki poruszane na wtorkowym spotkaniu w olkuskim „ekonomiku” z przedstawicielami władz partii: przewodniczącym Rady Krajowej SLD Włodzimierzem Czarzastym, sekretarzem generalnym Marcinem Kulaskiem i przewodniczącym Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Ryszardem Śmiałkiem.