„Porozmawiajmy o Europie”

1

Pod takim hasłem w sobotę w olkuskim „Ekonomiku” odbyło się spotkanie z Andrzejem Szejną. To kandydat w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko - świętokrzyskim.

 

Koalicję Europejską tworzą: Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, .Nowoczesna i Zieloni. - Andrzej Szejna był już kiedyś europosłem i życzymy mu, aby tam wrócił - rozpoczął spotkanie jego gospodarz Janusz Dudkiewicz.

2

Wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Szejna przypomniał, że był wiceministrem integracji europejskiej i gospodarki w rządzie Marka Belki i Leszka Millera w momencie, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej. -To był wspaniały moment. Dokończyliśmy tego dzieła, ale było to dzieło wielu Polaków, proeuropejsko nastawionych organizacji społecznych i politycznych. Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej i nie pozwolimy na jej wyprowadzenie - zapewnił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Podczas sobotniego spotkania rozmawiano m. in. o przyszłości Polski w Europie, programach socjalnych, sądownictwie, oświacie oraz religii.

3

4

5

6

 7


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.