Walka z dyktatem Brukseli nad Polską

3

Konrad Berkowicz i Andrzej Skupień, kandydaci do Parlamentu Europejskiego Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy odwiedzili Olkusz. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w piątkowy wieczór w olkuskiej „Victorii”.

Konfederacja to Koalicja Propolska, która tworzą: Partia KORWiN, środowisko Grzegorza Brauna, Skuteczni Piotra Liroya – Marca, Ruch Narodowy, ruchy pro – life oraz Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka.

2

Andrzej Skupień, góral z Białego Dunajca opowiadał o różnego rodzaju unijnych regulacjach, dotyczących np. krzywizny bananów, które służą wybranym grupom interesu, a także o tworzeniu unijnego prawa i przyszłości Unii Europejskiej. - UE zmierza do stworzenia jednych wielkich stanów zjednoczonych Europy - mówił Andrzej Skupień.

1

Wiceprezes partii KORWiN Konrad Berkowicz wyjaśnił, że ugrupowanie jest „uniosceptyczne”, a nie „eurosceptyczne”. - Mówimy „tak” dla strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Lata temu Margaret Thatcher powiedziała, że Unia Europejska to narzędzie hegemonii Niemiec i Francji – i tak jest. Parlament Europejski, do którego przeprowadza się wybory, nie posiada żadnych realnych kompetencji - nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej. Wszystkim rządzi Komisja Europejska, do której Niemcy i Francja nominują na zmianę swoich ludzi. Sytuacja Polski pogorszy się w sytuacji zbliżającego się Brexitu – mówił Konrad Berkowicz. Lider listy w okręgu małopolsko – świętokrzyskim tłumaczył, że Konfederację tworzą różne formacje, ale przyświeca im jeden cel: walka z dyktatem Brukseli nad Polską.

Spotkanie zakończyło się dyskusją dotyczącą także jesiennych wyborów parlamentarnych.

4

5

6

7


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.