Beata Szydło w Olkuszu

1

Dobiega końca kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. W poniedziałek do Olkusza przyjechała wicepremier Beata Szydło, „jedynka” listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko – świętokrzyskim. Spotkanie zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.

- W Olkuszu jak zawsze jest wspaniała atmosfera. Jestem tu po to, aby prosić Państwa o udział w niedzielnych wyborach. Będą one rozstrzygały o przyszłości Europy i Polski, wytyczały kierunek rozwoju naszej ojczyzny i Unii Europejskiej na kolejne lata. W Polsce jest najwyższe poparcie dla UE spośród krajów członkowskich. Z frekwencją wyborczą w tych wyborach bywało różnie. Pokażmy Europie, że skoro ją tak akceptujemy, to idziemy na wybory - mówiła Beata Szydło.

2

Wicepremier zaznaczyła, że Unia się zmienia, przeżywa wiele kryzysów: w strefie euro czy migracyjny. - Zdecydowanie trzeba ten kierunek zmienić. Trzeba, żeby Unia podjęła się trudu reform i zmian, które doprowadzą do tego, że będzie silniejsza, bezpieczniejsza, będzie się rozwijała; że będzie taką Unią, jakie było założenie, gdy powstawała - wspólnoty, która łączy: Europy równych szans, tolerancyjnej, sprawiedliwej, szanującej jednakowo wszystkie państwa członkowie i przede wszystkim Europy, w której dominującą zasadą jest zasada równości. To było też przesłanie ojców założycieli, którzy widzieli konieczność tego, by Europejczycy budowali właśnie wspólnotę w oparciu o wartości, które były fundamentem europejskim: o wartości Europy chrześcijańskiej, wartości nawiązujące do największych i najwspanialszych tradycji europejskich  - podkreślała wicepremier Szydło.

3

-Teraz UE stała się machiną biurokratyczną, w której silniejsi próbują wywierać presje na słabszych. Nie będą za nas walczyć Niemcy, czy Francuzi, oni walczą o swoje sprawy. W UE muszą być ludzie, którzy rozumieją, że obowiązkiem polskich eurodeputowanych jest zawsze bronić interesu Polski i Polaków - dodała Beata Szydło.

4

Na spotkanie przyszło liczne grono mieszkańców. Do Olkusza przyjechali również senator Marek Pęk, wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i starosta krakowski Wojciech Pałka. - Pozytywna atmosfera i wartościowe rozmowy towarzyszyły spotkaniu pani premier Beaty Szydło z mieszkańcami Ziemi Olkuskiej. Przed nami niezwykle ważne wybory, które zdecydują o przyszłości i pozycji Polski w Unii Europejskiej. Wybierzmy równość i wolność - komentuje poseł Jacek Osuch, gospodarz poniedziałkowego spotkania.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.