Sekretarz stanu Jacek Osuch o pracy w resorcie

jacek osuchW ubiegłym tygodniu informowaliśmy o powołaniu posła Jacka Osucha na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pełnomocnika Rządu ds. infrastruktury sportowej. Dziś przedstawiamy komentarz wiceministra z ziemi olkuskiej na temat nowych, zawodowych wyzwań.

– Tematy związane z działalnością Ministerstwa Sportu są mi bardzo dobrze znane, gdyż w obecnej kadencji pełniłem funkcję Zastępcy Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a od 12 lat zasiadałem w niej jako członek. Wspólnie pracowaliśmy więc z obecnym Ministrem Bańką od początku tej kadencji nad wieloma programami rządowymi. Decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego zostałem także powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu Rzeczypospolitej Polskiej do spraw infrastruktury sportowej - i właśnie to jest moje główne zadanie w Ministerstwie – opowiada sekretarz stanu Jacek Osuch.

Czym będzie zajmował się wiceminister z ziemi olkuskiej? - Minister Sportu i Turystyki jest dysponentem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, które przeznaczane są między innymi na dofinansowanie zadań inwestycyjnych. Nasze ministerstwo realizuje więc wiele ważnych projektów dedykowanych również dla samorządów tj. „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, które mają kluczowe znaczenie dla społeczności lokalnych. W moim pionie będzie zatem nadzór nad ich sprawną realizacją oraz kontakty z samorządami. To jeden z kluczowych pionów w Ministerstwie – wyjaśnia wiceminister.

Sekretarz stanu Jacek Osuch przypomina, że od początku kadencji Sejmu, a więc od 2016 roku do Małopolski popłynął bardzo duży strumień pieniędzy właśnie z Ministerstwa Sportu. – Łącznie jest to aż ćwierć miliarda złotych, która to kwota została przeznaczona na rozwój szeroko rozumianej infrastruktury sportowej. W naszym regionie przy wsparciu rządowych środków udało się zrealizować (lub w dalszym ciągu są realizowane) takie projekty jak m. in. modernizacja kortów tenisowych i remont basenu odkrytego w Bukownie, budowa boiska piłkarskiego przy SP nr 3 w Olkuszu, budowa boisk wielofunkcyjnych przy szkołach powiatowych w Olkuszu i Wolbromiu, powstanie Otwartych Stref Aktywności w Glanowie i Ściborzycach a także w Olkuszu i Wolbromiu oraz budowa sali gimnastycznej oraz przebudowa i modernizacja budynku basenu w Wolbromiu. Ministerstwo Sportu w ciągu ostatnich trzech i pół roku wsparło samorządy w powiecie olkuskim kwotą ponad 8 mln zł. Trzeba także pamiętać, że za 4 lata Małopolska będzie organizatorem Igrzysk Europejskich, więc pojawia się kolejna szansa na poprawę stanu infrastruktury. To także pewna szansa dla powiatu olkuskiego. Mam nadzieję, że wspólnie z samorządowcami z powiatu olkuskiego uda nam się odnieść sukces w tej kwestii – dodaje sekretarz stanu Jacek Osuch.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.