Minister Jacek Osuch: miliony trafią na drogi. Dotrzymaliśmy słowa!

j osuch m morawiecki

Ogłoszenie wyborcze
Już niebawem czeka nas wielka ofensywa drogowa w powiecie olkuskim. Premier zatwierdził przed kilkoma dniami listę inwestycji drogowych z rządowym wsparciem. Powiat Olkuski może liczyć na dotację z Funduszu Dróg Samorządowych dla trzech inwestycji drogowych. Gmina Olkusz po raz pierwszy w historii otrzyma promesę na kompleksowy remont dwóch ulic.

- Zawsze podczas spotkań z Premierem Mateuszem Morawieckim zabiegałem o rządowe wsparcie dla wniosków z naszego regionu. Bardzo się cieszę, że w tym roku udało się nam pozyskać rekordową kwotę - podkreśla minister Jacek Osuch.

Powiat Olkuski złożył do rządowego programu - Funduszu Dróg Samorządowych - trzy projekty, których łączny koszt wynosi ponad 26 mln zł. Wszystkie wnioski zostały zaakceptowane. - Mam nadzieje, że nasi samorządowcy szybko i sprawnie przeprowadzą przetargi i w przyszłym roku nasi Mieszkańcy będą już jeździć po zmodernizowanych i bezpiecznych drogach - podkreśla minister Jacek Osuch. Największa powiatowa inwestycja drogowa - warta według szacunków ponad 10 mln zł - będzie realizowana w Bolesławiu i Kolonii. Dwie kolejne - szacowane na ponad 8 mln zł każda - będą wykonywane w Gołaczewach i Chełmie oraz w Osieku - na odcinku od szkoły w kierunku lasu. Ale to nie koniec dobrych informacji.

- Mam także bardzo dobrą wiadomość dla Mieszkańców Olkusza. Złożone przez gminę projekty na remont ul. Rataja na os. Słowiki oraz ul. Sienkiewicza na os. Glinianki także uzyskały wsparcie rządowe. Dziękuje naszym samorządowcom - zarówno z powiatu jak i gminy - że pozytywnie odpowiedzieli na naszą propozycję i dobrze przygotowali dokumenty, aby móc ubiegać się o środki - dodaje minister Jacek Osuch.

Jak zaznacza Osuch, takie wsparcie samorządów jest możliwe dzięki wypowiedzeniu przez rząd wojny mafiom vatowskim. W czasie rządów koalicji PO-PSL Polacy stracili przez nielegalny obrót paliwem kwotę, której równowartość stanowi koszt realizacji 2-letniego programu 500+ w całym naszym kraju. Szacuje się, że w latach 2008-2015 do Polski wjeżdzało około 600 cystern z nielegalnym paliwem dziennie. - Budżet państwa tracił ok. 24 miliony złotych dziennie. Dziś środki odzyskane od vatowskich mafii są przeznaczane nm.in. na Fundusz Dróg Samorządowych - komentuje Jacek Osuch. 

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.