Marszałek Kidawa-Błońska z wizytą w Wolbromiu

kidawa 1

Kampania wyborcza w pełni, więc kandydaci wychodzą do swoich wyborców prześcigając się w pomysłach na zdobycie ich zaufania. Czasem lokalnym kandydatom towarzyszą również zaproszeni goście, obecnie piastujący w sejmie ważne funkcje. Tak było w ostatnią środę w Wolbromiu, gdzie w jednym miejscu spotkali się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Wśród kandydatów pojawiła się Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Marszałek, będąca jednocześnie kandydatką KO na premiera, przyjechała do Wolbromia na zaproszenie posłanki Lidii Gądek. - Wszystko wskazuje na to, że przyszłym premierem będzie albo Jarosław Kaczyński albo Małgorzata Kidawa-Błońska. Dlatego bardzo mi zależało, aby Pani Marszałek jeszcze w kampanii wyborczej odwiedziła Wolbrom i wysłuchała naszych problemów. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przy okazji zakupów opowiedzieli o swoich bolączkach, spostrzeżeniach i poglądach. Najczęściej poruszanym tematem był olbrzymi wzrost składki ZUS od 1 stycznia 2020 r. oraz drożejące leki – komentowała na gorąco Lidia Gądek.

kidawa 2

Po spotkaniu z wyborcami na terenie wolbromskiego targu, gdzie rozbito namiot w ramach akcji „powiedz Kidawie o sprawie”, przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej wybrały się do pobliskich Podlesic w gminie Charsznica. Tam właściciele dużego gospodarstwa rolnego również opowiadali o piętrzących się problemach w rolnictwie i swojej obecnej sytuacji.

Spotkania choć niedługie, spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. W ich trakcie Marszałek Kidawa-Błońska udzieliła poparcia posłance Gądek w zbliżających się wielkimi krokami wyborach parlamentarnych.

kidawa 3

Fot. TB


W związku z przejściem na nową platformę rozpoczęliśmy prace modernizacyjne serwisu. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane na czas prac. Zaloguj się lub załóż nowe konto.