Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Burmistrz i olkuska Rada Miejska zaprzysiężeni


Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oficjalnie rozpoczął swoją drugą kadencję. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu wybrano także prezydium Rady. Pokieruje nią Łukasz Kmita, a jego zastępcami zostali: Małgorzata Postołek, Józef Filas i Łukasz Piątek.

Nowe władze powiatu wybrane

Pierwsza sesja Rady powiatu już za nami. Podczas posiedzenia wybrano nie tylko prezydium Rady, ale także starostę, wicestarostę, członków Zarządu Powiatu oraz komisje działające w Radzie.

Krajobraz po wyborach

Pierwsza tura wyborów wyłoniła składy gminnych i miejskich rad, a w pięciu gminach powiatu olkuskiego także wójtów i burmistrzów. Znamy już wyniki drugiej tury, znamy powiatową koalicję; otwartym pozostaje pytanie, jak wyglądać będzie sytuacja w olkuskiej Radzie Miejskiej, a tym samym współpraca z włodarzem wybranym w niedzielę na drugą kadencję.

Rada Powiatu: koalicja już jest

Odnowa – Kontynuacja oraz Prawo i Sprawiedliwość – te dwa komitety zawiązały koalicję w nowej Radzie Powiatu. O zawarciu porozumienia poinformowali: szef powiatowych struktur PiS - u poseł Jacek Osuch oraz liderzy komitetów: Paweł Piasny i Bogumił Sobczyk.