Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2018

Krajobraz po wyborach

Pierwsza tura wyborów wyłoniła składy gminnych i miejskich rad, a w pięciu gminach powiatu olkuskiego także wójtów i burmistrzów. Znamy już wyniki drugiej tury, znamy powiatową koalicję; otwartym pozostaje pytanie, jak wyglądać będzie sytuacja w olkuskiej Radzie Miejskiej, a tym samym współpraca z włodarzem wybranym w niedzielę na drugą kadencję.

Rada Powiatu: koalicja już jest

Odnowa – Kontynuacja oraz Prawo i Sprawiedliwość – te dwa komitety zawiązały koalicję w nowej Radzie Powiatu. O zawarciu porozumienia poinformowali: szef powiatowych struktur PiS - u poseł Jacek Osuch oraz liderzy komitetów: Paweł Piasny i Bogumił Sobczyk.

Ważne pytania do Burmistrza Olkusza

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Szanowny Panie Romanie Piaśniku, Burmistrzu Olkusza!
Minął ponad tydzień odkąd w magistracie, na Pana ręce złożyłem w formie pisemnej zaproszenie do publicznej debaty. Po raz kolejny zlekceważył Pan nie tylko mnie, ale i tysiące Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy oczekiwali publicznej rozmowy o przyszłości naszej „małej Ojczyzny”. Nie chcę jednak pozbawić Mieszkańców wiedzy o najważniejszych problemach Gminy, dlatego publikuję 8 pytań, na które opinia publiczna powinna poznać odpowiedź.
Łukasz Kmita